Cudowna moc olejku z opuncji figowej znana jest już od bardzo dawna. Niestety czysty olej z opuncji jest bardzo drogi. Zdecydowanie najdroższy olej jaki wykorzystywany jest w kosmetyce. Jednak zainteresowanie nim jest coraz większe. Kobiety uwielbiają działanie olejku. Przede wszystkim jest on polecany przy pierwszych oznakach starzenia.

Zastosowanie olejków naturalnych w kosmetyce

czysty olej z opuncjiNajwięcej wartościowych składników, w tym witaminy E, ma czysty olej z opuncji. Jest mniej powszechny niż olejek arganowy lecz jego właściwości są dużo lepsze. Zawiera moc witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Świetnie wpływa na nawilżenie skóry twarzy oraz poprawia jej elastyczność. Kobiety, które mają problem z pojawiającymi się zmarszczkami mogą z powodzeniem używać olejku z opuncji. Jest on idealny dla kobiet dojrzałych, które oprócz nawilżenia potrzebują także pomocy w likwidacji już istniejących zmarszczek. Olejek z opuncji jest dostępny tylko w niektórych drogeriach. Największy wybór oraz różne pojemności są w drogeriach i aptekach internetowych. Tam za około 100 ml zapłacimy 150-250 złotych. Mimo wysokiej ceny i tak jest on bardzo wydajny. Można go używać do codziennej w trosce o zdrowy wygląd. Można go stosować na twarz oraz włosy. Świetnie się wchłania i odpowiednio nawilża.

Olejki naturalnego pochodzenia zawsze są lepsze od innych kosmetyków. Tak naprawdę można je stosować na każdą część ciała. Idealnie sprawdzają sią na włosy i do pielęgnacji twarzy. Szczególnie olejek z opuncji figowej jest najlepszy dla kobiet zmagających się z utratą kolagenu w skórze twarzy. Pojawiające się zmarszczki można zatuszować odpowiednimi kosmetykami. Dobrze dobrane kremy lub olejki naturalne na przykład arganowy lub z opuncji są podstawą dla każdej cery. 

O Autorze: Irena Zając