Wybór dobrej opony do roweru trekkingowego jest jednym z najważniejszych elementów przystosowania go do bezawaryjnej jazdy. Dzięki temu, iż opony są przystosowane do jazdy bez przebić, mogą być z powodzeniem wykorzystywane do długodystansowych wypadów z ekwipunkiem. Opona trekkingowa może mieć bieżnik, który może być wykorzystywany także do jazdy po leśnych ścieżkach. Jakie typy opon trekingowych znajdziemy w sklepach?

Opony turystyczne w rozmiarze 28

opona rowerowa 28Dzięki grubemu bieżnikowi na czole opony, ogumienie tego typu nadaje się idealnie do jazdy na długich dystansach. Opona rowerowa 28 może posiadać bardzo zbity bieżnik na czole, a także widoczne wypustki na bokach. Dzięki tego typu wypustkom możliwe jest jeżdżenie w lekkim terenie, a także poprawienie trzymania bocznego na zakrętach. Opony turystyczne mają także bardzo dobrze zaprojektowane systemy antyprzebiciowe, które do minimum zmniejszają ryzyko załapania kapcia na trasie. Wkładki tego typu są umieszczane w środku opony, co powoduje, iż najechanie na ostry przedmiot lub element taki jak kolec akacji, powoduje wypchnięcie go na zewnątrz, i tym samym wyeliminowanie ryzyka przebicia dętki. Duża część opon turystycznych jest przystosowanych do wożenia dość dużych ciężarów. jest to poniekąd wspomagane przez konstrukcję danej opony, która często posiada ścianki boczne wzmocnione na okoliczność jazdy rowerem elektrycznym.

W wielu wypadkach opony turystyczne do kół w rozmiarze 28 cali mogą być oferowane w wersji drutowej. Opony drutowe mimo iż tańsze od zwijanych odpowiedników, są chętnie kupowane przez osoby, które chcą używać roweru do przejażdżek i okazjonalnych wypadów na dłuższe trasy. Dzięki trwałej konstrukcji opona tego typu nie ulega niespodziewanym awariom i odkształceniom.

O Autorze: Barbara Szewczyk