Województwo opolskie należy do najmniejszych województw w naszym kraju, jednak mieszkańcy tego obszaru nie muszą czuć się w żadnym stopniu gorsi i z powodzeniem mogą liczyć na taki dostęp do wszelkiego rodzaju produktów medycznych, jak w innych częściach Polski. Tak samo jak w całym kraju, coraz większą popularnością cieszą się tu ortezy stawów.

Polecane ortezy stawów w województwie opolskim

orteza stawu opolskieBiorąc pod uwagę położenie geograficzne województwa opolskiego i stosunkowo niewielką odległość do gór i miejscowości turystycznych nie powinno nikogo dziwić, że większość urazów doznawanych przez mieszkańców tego województwa związanych jest z wędrówkami górskimi, dlatego jeśli chodzi o różnego rodzaju orteza stawu opolskie tak jak inne województwa z południowej Polski charakteryzuje się ponadstandardowym zapotrzebowaniem na tego typu sprzęt medyczny. Oczywiście najczęstsze urazy podczas pieszych wędrówek związane są ze skręceniami stawu skokowego lub stawu kolanowego które, o ile nie wiążą się ze złamaniami, zazwyczaj leczone są właśnie dzięki wykorzystaniu specjalistycznych ortez, a nie gipsu. Skorzystanie z ortezy pozwala na zdecydowane skrócenie czasu potrzebnego na powrót do zdrowia, ponieważ kostka czy kolano nie są całkowicie usztywniane na wiele tygodni i przez cały czas zachowują pewien stopień ruchliwości, jednak dzięki ograniczeniom wynikającym ze stosowania ortezy ruchliwość ta nie grozi pogłębieniem się urazu.

Chociaż uraz stawu kolanowego, czy skokowego nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń w naszym życiu, to dzięki rozwojowi wiedzy medycznej i powszechnemu dostępowi do profesjonalnego sprzętu ortopedycznego powrót do zdrowia po takiej kontuzji jest po prostu szybszy. Można się spodziewać, że popularność ortez ortopedycznych w najbliższych latach będzie tylko wzrastać.  

O Autorze: Małgorzata Marciniak