Mając problem z alkoholem i innymi używkami musimy udać się jak najszybciej do specjalisty. Oczywiście najlepiej zamknąć się w szpitalu, który zajmuje się leczeniem uzależnień. Takie szpitale działają w ramach NFZ lub prywatnie. Jeśli mamy fundusze i środki materialne powinniśmy udać się na takie leczenie prywatne ponieważ znacznie szybciej znajdziemy pomoc. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na prywatną klinikę Złóżmy wniosek bo ośrodka leczenia uzależnień działającego właśnie w ramach kasy chorych.

Państwowe kliniki leczenia uzależnień

ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych nfzKażdy ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych NFZ ma odległe terminy przyjęć pacjentów. Oczywiście w tym przypadku czas działa na niekorzyść uzależnionego człowieka. Jeśli już znana osoba kieruje się na odwyk to trzeba brać byka za rogi i szybko udzielać pomocy. Nie może tak być, że uzależniona osobą alkoholu kieruje się na odwyk i czeka na niego trzy miesiące. Niestety właśnie takie są terminy przyjęć na oddział leczenia uzależnień właśnie w ramach NFZ. Związku wyższym jeśli tylko mam możliwość leczenia się prywatnie to jak najszybciej korzystajmy z tej formy pomocy. Ponadto dlaczenie zazwyczaj jest długotrwały i wymaga poświęcenia nie tylko osoby uzależnionej, ale także jej rodziny. On szybciej podejmiemy terapię w tym roku ja na szybsze wyzdrowieniem. Dodatkowo jeśli fachowcy są naprawdę najlepszymi specjalistami w dziedzinie terapii od uzależnień tym bardziej mamy szanse na wyzdrowienie.

Właśnie jesteśmy osobą uzależniona i pewnie ma otrzymać pomoc musimy zgłosić się do lekarza specjalisty, który skieruje nas na leczenie. Zawsze my pewniejszą metodą terapii a zarazem najskuteczniejszą jest skierowanie pacjenta do ośrodka zamkniętego. Tam mamy przynajmniej pewność, że pacjent nie sięgnie podano używkę od której jest uzależniony.

O Autorze: Barbara Szewczyk