Każdy obywatel, bez względu na narodowość jest wiązany ze swoim krajem. Większość ludzi także się dość mocno identyfikuje z nim, co przejawia się na wiele sposobów. Jedni się z tym afiszują, a inni pokazują swoje przywiązanie tylko na specjalnych okazjach.

Czym są flagi narodowe?

flaga narodowa polskiKażde państwo posiada swoje godło, flagę i hymn. Są to podstawowe elementy, które je wyróżniają i nadają wyjątkowego charakteru każdemu państwu. Flaga jest symbolem państwowym, który obowiązuje na terenie całego kraju. Ponadto jest używana na wszelkich narodowych oraz międzynarodowych imprezach i oficjalnych uroczystościach. Po fladze z pewnością poznamy każde państwo, ponieważ jest to stały element jego kultury. Flaga narodowa Polski ma barwę biało czerwoną  w formie poziomych pasów. Jest jednym z trzech symboli narodowych, o których uczą się już dzieci w przedszkolu. Przeważnie w ciągu roku używana jest wyłącznie z okazji narodowych świąt takich jak: Święto Pracy, Konstytucji 3 -go Maja, święto Niepodległości czy ważnych wydarzeń o charakterze międzynarodowym. Możemy ją samodzielnie wykonać lub kupić gotową w sklepie. Jeżeli chodzi o materiał, to najczęściej jest to poliester o lekko połyskujących odcieniach, ponieważ taka tkanina najlepiej się układa na wietrze i jest lekka. Małe dzieci wykonują ją z papieru, jednak nie liczy to z czego jest wykonana, ale to czy kolory są właściwie umieszczone, czyli na górze biały, a na dole czerwony. Jest jedno państwo, którego flaga wygląda bardzo podobnie i jest to Malta.

Nie mogą istnieć dwie takie same flagi różnych państw. Co prawda mogą mieć takie same barwy, ale są one wtedy inaczej ułożone lub znajduje się na nich herb. Z pewnością flaga państwowa jest czymś, co ma każdy patriota w swoim domu, gdyż zawsze się przydaje.

O Autorze: Michał Gąbka