Wybór materaca to ważna decyzja, ponieważ zakup nie jest częsty. Od komfortu naszego snu zależy to, czy naprawdę wypoczniemy i będziemy mieć siłę do pracy, a także życia codziennego. Wiele osób pyta swoich fizjoterapeutów o to, jaki materac wybrać. Najlepsze są te, które robi się z pianki termoelastycznej. To dobry materiał, którym możemy zastąpić tradycyjne sprężyny w materacach.

Materace zrobione z pianki termoelastycznej

materace z pianki termoelastycznejTakie materace są najzdrowsze dla naszych pleców. Dzięki nim możemy dbać o dobrą postawę każdego dnia. Materace z pianki termoelastycznej są do kupienia we wszystkich sklepach meblowych. Poziom ich twardości jest różny, jednak ja zalecam twarde materace, które niwelują drobne urazy kręgosłupa, które mogły powstać w trakcie dnia, na przykład przez niepoprawną pozycję podczas siedzenia. Najlepsze jest to, że nie trzeba zmieniać całego łóżka, gdyż materace z pianki wykonuje się również na konkretne zamówienie. Jeżeli Twoje łóżko ma jakiś nietypowy rozmiar, szybko zamówisz dobry materac, na którym wygodnie się wyśpisz. Materace nie mają sprężyn, dlatego są o wiele odporniejsze na działanie czasu. Nie skrzypią. Powleka się je najczęściej materiałem bawełnianym, ale to jest zależne od konkretnego produktu. Możesz kupić powlekane tworzywami sztucznymi. To zależy od tego, jaki materiał wydaje Ci się najprzyjemniejszy w dotyku.

Zakup takiego materaca to bardzo dobra decyzja. Zarówno Twoje plecy, jaki i całe ciało odczuje komfort po przespanej nocy. Nie ma problemu z tym, aby dopasować materac do konkretnego łózka. Również dostępność tych materacy jest atrakcyjna. Zasadniczo polecam je każdemu, zarówno osobom ze zdrowym kręgosłupem, jak i tym, którzy chcą pozbyć się wady postawy. Materace są zalecane przez fizjoterapeutów.

 

O Autorze: Krzysztof Sikor