Jeżeli chcemy wykonać w swoim domu lub podwórku kwietnik, który będzie wykonany z naturalnych materiałów, wiklinowe kosze mogą być dużo lepszym wyborem niż betonowe lub metalowe. Kwietniki tego typu są nie tylko bardzo praktyczne, ale także odporne na wszelkiego rodzaju działanie warunków atmosferycznych. Jakie jeszcze zalety posiadają kwietniki, wykonane z naturalnego, mocnego materiału wiklinowego?

Praktyczne wiklinowe kosze na kwiaty

kwietniki wiklinoweKosze i kwietniki tego typu możemy podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich są duże kosze o tradycyjnym wyglądzie. Kwietniki wiklinowe tego typu są wysokie i wyposażone w wielki pałąk, dzięki któremu możliwe jest szybkie przeniesienie kosza z miejsca na miejsce. Twego typu kosze znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków. Oprócz tradycyjnych kwietników o znanym kształcie, wykonywane są także produkty o różnych dziwnych kształtach. Jedną z nich są kwietniki w kształcie gondoli, które mogą nie tylko upiększyć dane miejsce, ale także zwrócić uwagę na swój niebagatelny design, powstały tylko i wyłącznie dzięki naturalnym materiałom. Popularnym typem kosza z wikliny jest także tak zwana „łódka”, która może służyć zarówno do układania w niej kwiatów doniczkowych jak i ciętych. Jest to bardzo dobra alternatywa tradycyjnych doniczek, wykonanych z ceramiki lub plastiku. Tego typu wiklinowy przedmiot jest także niezwykle poręczny.

Kosze z wikliny są nie tylko niezwykle estetyczne, ale także wytrzymałe, wiklina jest od wieków wykorzystywana do budowy wielu przedmiotów właśnie z racji swojej niebywałej wytrzymałością na gięcie i rozciąganie. Zaplecenie kosza lub donicy z tego typu materiału wyeliminuje ryzyko, które powstaje wtedy, gdy posiadamy elementy z tworzywa, czyli pękanie.

O Autorze: Henryk Rybka