Gdy ktoś planuje zbudować jakieś przeszklenie to automatycznie na myśl nasuwa się po prostu szkło. Nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego z tego powodu, że szkło zalicza się do jednego z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Niemniej jednak obecnie szkło wbrew pozorom nie jest jedynym materiałem używanym do budowania przeszkleń. 

Wytrzymałe płyty poliwęglanowe

poliwęglan komorowy cenaDziś chciałbym przedstawić Państwu bardzo ciekawy materiał, który w wielu kwestiach jest lepszy od szkła. Jednocześnie materiał ten zachowuje sporo właściwości, które zawsze były właśnie do szkła przypisane. Materiałem o którym już zacząłem mówić jest poliwęglan, z którego powstają bardzo estetyczne a zarazem wytrzymałe płyty. Jeśli chodzi o poliwęglan komorowy cena takiego materiału jest obecnie dość niska. W marketach możemy zakupić takie płyty nawet za 20 zł za pojedynczy panel. Co ważne materiał ten jest bardzo odporny na temperaturę. Możemy z powodzeniem używać płyt poliwęglanowych do stosowania na zewnątrz bowiem wytrzymują one nawet czterdziestostopniowy mróz. W drugą stronę również granica wytrzymałości poliwęglanu jest dość daleko posunięta. Możemy bowiem używać go nawet w takich miejscach gdzie temperatura przekracza sto stopni Celsjusza. Poliwęglan jest jednak materiałem dość elastycznym. Daje się on bardzo łatwo formować bez konieczności rozgrzewania. Do montażu wystarczą nam podstawowe narzędzia jakie zapewne każdy z Państwa posiada w swoim garażu.

Miejscami, w których możemy takie poliwęglanowe płyty spotkać bardzo często są różne obiekty sportowe. Często takimi płytami pokryte są dachy na stadionach. Stosuje się je tam głównie z tego powodu, że poliwęglan jest materiałem bardzo lekkim. Sporo osób decyduje się również na to by z płyty poliwęglanowej zbudować zadaszenie na tarasach.

O Autorze: Tadeusz Walczak