Kochają je zarówno nastolatkowie, jak i osoby dorosłe. Samochody rc odkąd tylko pojawiły się na rynku od razu zyskały grono zwolenników przez co w bardzo szybkim czasie z zabawa tego typu samochodzikami przerodziła się w zaawansowane hobby. Istnieje kilka rodzajów takich samochodów, więc zanim kupimy pierwszego warto nieco się rozeznać w temacie.

Nowoczesne auta terenowe rc

auto terenowe rock crawler kingWiększość z nas, kiedy słyszy o samochodach rc od razu przed oczami ma typowy wyścigowy model na pilocika, którym jako dzieci często bawiliśmy się w przeszłości. Tymczasem ta dziedzina na przestrzeni lat rozwinęła się bardzo zaawansowanie przez co dziś możemy wybierać nie tylko pomiędzy modelami wyścigowymi, a terenowymi, ale również ich mocą. Niektóre modele są typowymi zabawkami dla dzieci oraz osób początkujących, jednakże istnieją także samochody potrafiące się rozpędzić do znacznie większych prędkości, którymi warto się bawić już po jakimś czasie nauki, ponieważ jak nie trudno się domyślić modele te są znacznie większe, bardziej zaawansowane i droższe. Na sam początek nauki świetnym modelem może okazać się auto terenowe rock crawler king, które spełni nasze oczekiwania i na równej nawierzchni i na specjalnych trasach ułożonych z kamieni. Kategoria crawler odnosi się do aut przeznaczonych do jazdy na najtrudniejszym terenie. Duży skok amortyzatorów pozwala na rewelacyjną przyczepność, a ogromne opony sprawia, że nie będą im straszne nawet najostrzejsze krawędzie toru.

Ten model jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, oraz osób początkujących ponieważ samochód jest wolny i przeznaczony do pokonywania torów przeszkód, a zatem możemy na nim doskonale nauczyć się sterować takim samochodem, a w dodatku właśnie w przypadku dzieci model może posłużyć jako trening dla zdolności manualnych dziecka. Nauka sterowania na takim samochodzie pozwoli nam w przyszłości na szybsze opanowanie innych, bardziej wyścigowych modeli. 

O Autorze: Marcin Skoczek