Bardzo często zdarza się, że miasta oblegane turystycznie proponują klientom w sezonie jedynie wysokie ceny hoteli i pensjonatów. Nawet hostele nie schodzą z cen, a przecież turyści nie zawsze potrzebują wynajęcia pokoju na cały dzień… Są tacy, którzy chętnie wynajmą pokój na przykład w godzinach porannych, by odpocząć po całonocnej podróży lub popołudniowych – by odpocząć i odświeżyć się przed wyjazdem.

Pokój na godziny – doskonałym rozwiązaniem

pokój na godziny poznańPrzypuśćmy, że to stolicy Wielkopolski przyjeżdża na jednodniową wycieczkę rodzina z małymi dziećmi. Miasto pęka w szwach od turystów, restauracje i bary przepełnione, a rodzice z dziećmi nie mają, gdzie odpocząć… Jeśli chcemy w tej sytuacji pokój na godziny poznań zaproponuje nam wiele rozwiązań. Można przecież po porannym zwiedzaniu wynająć lokum np. na dwie godziny, by odpocząć na wygodnych hotelowych kanapach, przebrać się, zjeść na spokojnie swój prowiant w ciszy, spokoju i co ważne – nieskazitelnej czystości. Do dyspozycji będziemy mieli również łazienkę, by wziąć prysznic, a będzie to niezwykle istotne latem. Ponadto nie będziemy musieli czekać na miejsce. Pokoje na godziny oferowane są zazwyczaj od ręki i nie wymagają dużo wcześniejszej rezerwacji. Nawet jeśli zgłosimy chęć skorzystania z usługi w ostatniej chwili – z pewnością nie będziemy długo czekać na zwolnienie się miejsca. Jest to też bardzo komfortowe dla osób, którym doba hotelowa we wcześniej wynajmowanym miejscu kończy się wcześnie rano, a chcą one do wieczora zwiedzać sobie miasto, a w tym czasie pozostawić swoje bagaże w bezpiecznym miejscu pod kluczem oraz bez limitu korzystać z toalety, zamiast płacić za korzystanie z niej na mieście.

Usługa tego typu to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zrobić sobie kilkugodzinną drzemkę w trakcie zwiedzania lub pozostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanej w tym zakresie obsługi hotelowej w specjalnie przystosowanym do tego pokoju lub załatwić inne ważne sprawy.

O Autorze: Barbara Szewczyk