Wiele osób boi się kupować poleasingowego sprzętu, tymczasem jest to całkiem bezpieczna forma zakupów. Być może bierze się to z tego, że ludzie nie wiedzą tak do końca co pojęcie sprzętu poleasingowego w ogóle oznacza. Wydaje im się, że jest to po prostu używany sprzęt, jednak to nie do końca to samo. Nie jest to też sprzęt z wystaw, niewiadomego pochodzenia.

Dlaczego warto kupować poleasingowe sprzęt?

monitory poleasingoweSprzęt poleasingowy jest to sprzęt rzeczywiście używany ale nie przez użytkowników domowych, lecz  najczęściej duże firmy, które przez okres dwóch czy trzech lat wypożyczają go od sklepów. Nie jest to sprzęt bardzo wyeksploatowany, w takim stopniu jakby byłby on zużyty gdyby był wykorzystywany przez ludzi w domu (praktycznie przez cały czas, a nie w czasie ośmiogodzinnego czasu pracy w firmie). Najczęściej w ofertach sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu produktów możemy znaleźć monitory poleasingowe, laptopy, drukarki, skanery czy poleasingowe komputery stacjonarne. Elektronika tego typu używana przez firmy przeważnie jest też lepsza jakościowo, a do tego droższa oraz zwykle nie jest ona dostępna dla domowych użytkowników. Dlatego, kupno poleasingowego sprzętu jest naprawdę opłacalne, ponieważ za cenę niewysoką w stosunku do dobrej jakości dostajemy naprawdę dobry towar, który będzie służyć nam przez kilka lat.

Poleasingowy sprzęt jest bardzo dobry jakościowo. Ale wiele osób boi się go kupować myśląc, że zostaną oszukani. Jednakże tak jak wszędzie – zdarzają się przypadki oszustw ale równie dobrze może nas to spotkać kiedy będziemy chcieli kupić fabrycznie nowy sprzęt lub jakikolwiek inny towar. Dlatego jeżeli brakuje nam gotówki albo po prostu chcemy przyoszczędzić warto pomyśleć na zakupem sprzętu poleasingowego. 

O Autorze: Krzysztof Sikor