Dzieci uwielbiają zabawę, dlatego też są częstymi bywalcami na placach zabaw. Rodzice chętnie zabierają dzieci w takie miejsca, ponieważ mogą się tam do woli wyszaleć. Jednakże żeby było to możliwe, to musza one być bezpieczne.

Na czym stoi plac zabaw?

bezpieczna nawierzchnia sbrWygląd placów zabaw znacząco się różni od tego, jakie były jeszcze kilka dekad temu. Dziś duży nacisk się kładzie na bezpieczeństwo, czyli na materiał z jakiego są wykonane przyrządy oraz podłoże na jakim stoją. Na placach zabaw dość często dochodzi do wypadków, które mogą się poważnie skończyć, dlatego istotne jest z czego jest zrobiona nawierzchnia. Kiedyś był to beton, ale to najgorsze z możliwych rozwiązań. Znacznie lepsza jest trawa, żwirek czy też bezpieczna nawierzchnia SBR, która obecnie  jest bardzo popularna. Jest ona w formie gumowych płyt o określonym rozmiarze, które szybko i łatwo można zamontować. Ich materiał stanowi prasowany granulat SBR, który wykazuje dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia oraz na działanie promieni słonecznych, wilgoci, mrozu czy śniegu. Płyty są sprzedawane na metry, zatem bez problemu można je dopasować do powierzchni placu. Dodatkowo można do nich dokupić specjalne nabrzeża, które pomagają utrzymać płyty we właściwym miejscu. Nawierzchnia SBR jest oferowana w wielu kolorach lub z nadrukami w formie cyfr czy też liczb. Jest to obecnie najlepsze rozwiązanie, które jest coraz powszechniej stosowane na publicznych placach zabaw. Guma SBR świetnie amortyzuje upadki i minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała.

Gumowe nawierzchnie można kupić w wielu sklepach ogrodniczych lub budowlanych

kamagra oral jelly usa

, ale też największy ich wybór znajdziemy w internecie. Ich montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy budowlanej, dlatego też są tak często wybierane przez klientów.

O Autorze: Krystian