Ludzie łączą się w pary z różnych powodów. Jedni nie chcą żyć samotnie, inni po prostu chcą mieć przy sobie bratnią duszę, a inni marzą o dzieciach. Udanych związków z pewnością jest wiele, a już na pewno w każdym przypadku tak jest na początku. Przecież gdyby tak nie było, można by od razu znajomość zakończyć. Wielu parom udaje się przeżyć razem wiele lat. Często zdarzają się też mniejsze lub większe kryzysy.

Kiedy warto iść na terapię małżeńską?

terapia małżeńska gorzówNa pewno część osób ma takich znajomych, którzy uważani są za idealnie dobrane pary. Zastanawiamy się, jak oni to robią, że zawsze potrafią się dogadać, prawie się nie kłócą i umieją dojść do porozumienia nawet w trudnej sytuacji. Takich par niestety wcale nie jest aż tak wiele i coraz częściej zdarzają się rozwody. Ludzie zapominają o tym, że o związek trzeba dbać każdego dnia. Często też po wielu wspólnych latach w życie zaczyna wkradać się codzienna rutyna. Nie każdy chce się jej poddać. Jeden z partnerów może zacząć szukać atrakcji poza małżeństwem. Mówi się o tym, że każdy kryzys można przetrwać i go pokonać, ale chcieć muszą obie osoby. Dla nich dobrym rozwiązaniem będzie terapia małżeńska Gorzów jest miastem, w którym znajdziemy wielu dobrych specjalistów. Na takiej terapii będzie mogli szczerze o wszystkim powiedzieć, bez oceniania i wzajemnych oskarżeń. Terapeuta nauczy nas, jak poznać siebie od nowa. Pokaże, jak należy słuchać i wczuwać się w emocje partnera. Bardzo często o tym właśnie zapominamy, a czasem się zdarza, że wcale tych rzeczy nie umieliśmy.

Każde małżeństwo jest inne, ponieważ nie ma dwóch takich samych osób. Faktem jest jednak to, że różne problemy można rozwiązać za pomocą takich samych metod. Często ludzie przestają się porozumiewać, zaczynają mieć inne priorytety czy zainteresowania. Każdy może się zmienić, jednak nie zawsze trzeba rezygnować ze wspólnego życia. Jeśli uczucie nie wygasło, o związek należy zawalczyć. Terapia skuteczna jest wtedy, gdy obie osoby chcą w niej uczestniczyć.

 

O Autorze: Edward Bąk