Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego też warto dbać o jego zdrowie. Właściwe żywienie to jedna z najważniejszych potrzeb pupila, która powinna być odpowiednio zaspokajana. Prócz pełnowartościowej i smacznej warty warto inwestować w drobne przysmaki. Jakie smakołyki wybierać, aby te były zdrowe i pyszne?

Czym cechuje się dobry przysmak?

przysmaki dla psówAby nasz pies był zdrowy i szczęśliwy, warto dbać o jego żywienie i codzienną pielęgnację. Poza codzienną dawką karmy, która powinna być podstawowym elementem psiej diety, warto inwestować w smakołyki podawane pomiędzy posiłkami. Te smaczne i zdrowe przekąski mogą być zarówno nagrodą za poprawnie wykonane polecenie, jak i odprężającym zajęciem na długie godziny. W sklepach zoologicznych znajdziemy różne przysmaki dla psów różniące się rodzajem, kształtem oraz wielkością. Jeżeli często nagradzamy naszego psa podczas nauki czystości czy wykonywania sztuczek, to warto kupić niewielkie trenerki o małej kaloryczności. Ciekawą opcją są również wszelkiego rodzaju gryzaki, które pozwalają psu się odprężyć, odstresować, a także zadbać o zęby i dziąsła. Szczególnie polecane są te naturalne, które zazwyczaj są suszonymi częściami i narządami innych zwierząt. Przy zakupie dobrych przysmaków powinniśmy zwracać uwagę na ich skład tak samo, jak w przypadku karmy. Pełnowartościowe smakołyki bez zbędnych zbóż pozytywnie wpłyną na organizm psiaka oraz zapewnią mu zdrowie i dobre samopoczucie.

Smakołyki dla psów to nieodłączny element codziennej diety. Podawane między posiłkami mogą być ciekawym urozmaiceniem lub nagrodą za poprawnie wykonane polecenia. Przy zakupie takich smaczków warto zwracać uwagę na ich odpowiedni skład, smak oraz wielkość, która powinna być dopasowana do rozmiarów naszego psiego przyjaciela.

 

O Autorze: Zbigniew Kowal