Na świecie istnieje bardzo wielu amatorów wina, ciężko byłoby ich zliczyć, i wliczam w to nie tylko profesjonalnych kiperów, ale także zwykłych ludzi, którzy po prostu od czasu do czasu lubią sobie kupić i wypić dobre wino, niewielu zdaje sobie sprawę z jakości polskich winnic.

Polska i jej winnice

polskie winniceJeżeli zapytamy się kogoś o nazwę kraju, który kojarzy się najbardziej z dobrymi winami, prawdopodobnie otrzymamy odpowiedź Francja. Trudno się dziwić, światowa stolica dobrej kuchni posiada także bardzo renomowane i wysokiej jakości winnice. Inne kraje jakie mogą zostać podane to na przykład Portugalia, Włochy czy Belgia, mało kto w tym zestawieniu widziałby nasza piękną Polskę. Bardzo dziwnym dla wielu jest to jak wysokiej jakości polskie winnice posiadamy w naszym kraju, naprawdę polecam spróbować. Będąc na wycieczce w jednym z polskich miast odkryłem właśnie, że znajduje się w nim winnica, po usłyszeniu tejże informacji od razu postanowiłem ja zwiedzić. Nie jestem co prawda wielkim znawcą wina, ale od czasu do czasu nie pogardzę lampką zacnego trunku, a więc co nieco w temacie wiem i się orientuję. Na miejscu zachwyciła mnie profesjonalność i wysoka jakość zarówno wykonania budynku jak i obsługi. Zdecydowanie nie spodziewałem się tak wysokiej klasy win w tak nieznanym miejscu, w programie wycieczki była przewidziana oczywiści degustacja, z której to ochoczo skorzystałem i nie mam słów by opisać swój zachwyt i pozytywne zaskoczenie. Polecam taką wycieczkę każdemu kto lubi wino. 

Polska to kraj nie kojarzący się z winem, ale posiadający nad wyraz ciekawe i wysokiej klasy winnice, które nie ustępują niczym tym zagranicznym. Zdecydowanie warto polecić wizytę w polskich winnicach i przekonanie się na własnej skórze o wysokiej jakości zarówno budynków, jak i obsługi i samych produktów tam wytwarzanych.

O Autorze: Krzysztof Sikor