usługi geodezyjne

Wychowałam się na wsi, rodzice mieli typowe gospodarstwo rolne i zajmowali się uprawą oraz hodowlą trzody chlewnej. Miałam dwóch starszych braci, każdy z nich chciał być rolnikiem i odziedziczyć ziemie rodziców.

Nieuczciwe usługi geodezyjne

usługi geodezyjneMnie do prowadzenia gospodarstwa wcale nie ciągnęło, choć zamierzałam robić coś związanego pośrednio z rolnictwem, czyli pójść na studia do Poznania i zostać weterynarzem. Byłam wyłączona z wielkiego sporu o ziemię, który coraz bardziej przybierał na sile. Ojciec był już w podeszłym wieku i nie mógł dalej władać gospodarstwem jak dawniej, zdecydował więc, że skoro tak dużo ma ziemi, to podzieli synów po połowie niczym Bolesław Krzywousty, co podzielił Polskę. Najstarszy brat miał znajomego, który pełnił usługi geodezyjne, poprosił go więc o pomoc w mierzeniu pól po taniości. Przyjechał pan geodeta ze swoimi instrumentami pomiarowymi, pochodził po polu, powyznaczał, pokreślił, wymierzył i przedstawił wyniki. Wszystko pięknie i czytelnie, jednak następnego dnia młodszy brat stwierdził, że coś mu tu nie pasuje, ta geodezja jakaś dziwna, stare kamienie graniczne mówią co innego, przecież nie może być aż taka różnica. Coś było nie tak, postanowiliśmy więc jeszcze raz wszystko pomierzyć, tym razem zatrudniając geodetę niezwiązanego z nikim z naszej rodziny.

 

Okazało się, że najstarszy brat dogadał się z kolegą i tamten oszukiwał w pomiarach tak, żeby jego znajomy dostał więcej pola. Ależ wybuchła po tym w domu awantura, skończyło się na tym, że za karę najstarszy brat dostał mniej ziemi. Należało się mu.

Jeżeli potrzebujesz rzetelnych i uczciwych usług geodezyjnych polecam stronę http://geomapy.pl

O Autorze: Paweł Kolarski