W dzisiejszych czasach jesteśmy tak bardzo zabiegani, że nie mamy nawet czasu na to, aby usiąść na chwilę i zjeść normalnie posiłek. Obecnie coraz więcej osób je posiłki w biegu a do tego o różnych porach dnia a nawet w nocy. To powoduje, że po pewnym czasie spora ilość tych osób ma problemy z trawieniem.

Suplementy wspomagające trawienie

enzymy trawienne suplementy dietyObecnie większość z nas je posiłki w barach szybkiej obsługi typu fast food, gdzie jedzenie jest bardziej przetwarzane. Poza tym posiłek zjedzony w szybkim tempie powoduje wzdęcia, uczucie ciężkości, zaparcia czy skurcze mięśni. Do tego dochodzi jeszcze wiele czynników naszego życia codziennego takich jak stres, zażywane przez nas leki, ogromny wysiłek fizyczny, które mogą powodować zmniejszone wydzielanie się enzymów, które odpowiadają za trawienie. Co możemy zrobić, aby temu zapobiec oraz polepszyć jakość spożywanych przez nas dań? Rozwiązaniem może być zakupienie suplementu diety, który zawiera różnego rodzaju enzymy trawienne, które wspomogą nasz organizm. Jednak same enzymy trawienne suplementy diety nic nie dadzą jeśli nie zmienimy chodź trochę swojego dotychczasowego stylu życia. Enzymy możemy zakupić w każdej aptece. Należy jednak pamiętać, że spożywamy jest w zależności od posiłku jaki spożywamy. Zazwyczaj zalecane dawkowanie to jedna, dwie kapsułki dziennie przed posiłkiem. Warto zakupić taki suplement, który zawiera wiele rodzajów enzymów w jednej kapsułce, ponieważ dzięki temu będzie on bardziej kompleksowo oddziaływał na nasz organizm.

Suplementy diety zawierające enzymy trawienne mogą nam pomóc kiedy mamy problem z trawieniem. Jednak należy pamiętać o tym, aby nie przekraczać zalecanej dawki a także aby dokładnie przeczytać ulotkę, która dołączona jest do każdego opakowania.

O Autorze: dawidb