Gry planszowe od setek lat cieszą się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Najstarsze z nich to m.in. klasyczne szachy, warcaby, chińskie go czy wikiński henfatafl. Wszystkie z nich i dziś mają swoich zwolenników, jednak świat gier planszowych wcale się na nich nie kończy, a dopiero zaczyna.

Różne typy gier planszowych

gra planszowa sklepIle upodobań, tyle planszówek. Obecnie w sklepach dostępne są setki tytułów, które stanowią odpowiedź na rozmaite zainteresowania i wymagania. Są gry całkowicie losowe, jak również te oparte na starannym planowaniu i podkładaniu świni współgraczom. Jedne wymagają kooperacji na planszy, a inne stawiają graczy przeciwko sobie. Są gry wymagające logiki i zdolności matematycznych, a inne nastawione są wyłącznie na zabawę i stanowią doskonały pomysł na imprezę przy grach planszowych. Wśród gier nie brakuje takich, które mają walory edukacyjne, jak również dopasowanych do poszczególnych grup wiekowych, w tym dla dzieci. Zawsze znajdzie się jakaś ciekawa, odpowiednia dla malucha gra planszowa sklep z grami z reguły ma ich przynajmniej kilka lub kilkanaście. To jednak, że taka gra jest przeznaczona dla dzieci wcale nie znaczy, że rodzice będą się przy nich nudzić! Są to gry proste, nastawione przede wszystkim na dobrą zabawę i wspólne spędzanie czasu przez całą rodzinę, co niewątpliwie jest nie do przecenienia. Warto dodać, że wiele prostszych gier posiada też wariant uproszczony, dopasowany do możliwości najmłodszych, a jeśli dzieci nie biorą udziału w zabawie, rodzice mogą grać w nieco trudniejszą wersję.

Dzięki ogromnej różnorodności każdy może znaleźć grę planszową dopasowaną do swoich potrzeb. Wystarczy przejść się do najbliższego sklepu z grami planszowymi, gdzie obsługa chętnie doradzi odpowiednią grę. Można też zajrzeć do jednego z licznych sklepów internetowych.

 

O Autorze: Paweł Kolarski