Moja córka odkąd tylko zaczęła chodzić do szkoły, zawsze miała problemy z rówieśnikami. Muszę przyznać, że delikatnie ją zaniedbałam i nawet nie zauważyłam, kiedy zaczął się jej dosyć poważny problem psychologiczny. Nabrała ona fobii przed wychodzeniem z domu i zaczęła wpadać w poważną chorobę psychiczną. Wiedziałam, że jest jej potrzebna pomoc psychologa.

Znalazłam bardzo dobrą pomoc psychologiczną online

pomoc psychologiczna internetowaJednakże, problem miałam taki, że nie byłam w stanie nakłonić mojego dziecka do wyjścia z domu. Nie wiedziałam, czy można umawiać się na wizyty psychologiczne do domu, ale na szczęście moja koleżanka podpowiedziała mi bardzo dobre rozwiązanie. Poleciła mi ona bardzo dobrego psychologa, który oferował różne usługi. W tym dużą popularność zyskiwała pomoc psychologiczna internetowa. To świetnie rozwiązanie dla osób, które tak jak moja córka, mają fobię przed wyjściem z domu. Na szczęście moja córka zgodziła się na taką formę terapii. Muszę przyznać, że bardzo jej ona pomogła. Taka pomoc psychologiczna przez internet jest bardzo praktyczna, szczególnie dla osób z małych miast, które nie mogą sobie pozwolić na dojazd do dużego miasta, a w ich najbliższej okolicy nie ma żadnego dobrego i renomowanego psychologa lub psychoterapeuty. Wystarczy bowiem włączyć komputer lub laptop i już można porozmawiać z lekarzem.

Co prawda trochę obawiałam się, czy ktoś nie będzie na przykład podsłuchiwać takiej rozmowy na łączach, ale okazało się, że moje obawy są bezpodstawne. Z psychologiem do którego zapisałam córkę łączyliśmy się przez szyfrowane połączenie i na żadnym innym urządzeniu nikt nie mógł sprawdzić ani podsłuchać rozmowy. Dzięki temu pacjent może czuć się bezpiecznie, ponieważ to o czym jest mówione z lekarzem, pozostaje tylko między nimi.

O Autorze: Irena Sikor