W gospodarstwie rolnym znajdziemy dużo rożnych urządzeń, które pomagają w jego prowadzeniu. Czasami posiadanie wszystkich potrzebnych maszyn nie jest proste, dlatego każdy powinien skupić się na tym co najważniejsze. Jeśli posiadamy dużo ziemi dobrym wyborem może być kupno granulatora.

Do czego służy granulator?

granulator talerzowyGranulatory pomagają nam w przede wszystkim w granulacji różnych materiałów sypkich. W związku z tym z dużej ilości małego materiału, możemy otrzymać większe jego cząstki, które zachowają takie same właściwości fizyczne, oprócz kształtu i wielkości. Urządzenia te głównie są wykonywane ze stali węglowej bądź nierdzewnej. Dodatkowo posiadają inne funkcje, które mogą ułatwić nam pracę. Możemy zatem sprawdzać jaką temperaturę, czy też wilgotność ma materiał, który znajduje się wewnątrz misy, a także możemy kontrolować prędkość obrotów talerza. Na rynku dostępnych jest dużo modeli, dzięki temu możemy wybrać taki, który będzie nam najlepiej odpowiadał. Granulator talerzowy może mieć inny kąt pochylenia, czy też wysokość. Najczęściej spotykanym jest taki, którego wymiary nie przekraczają trzech metrów. Średnica talerza wynosi zazwyczaj od 150 do 250 centymetrów, co przekłada się na wydajność urządzenia. Oczywiście granulatory możemy używać także w przemyśle szklarskim, budowlanym czy energetycznym. Na rynku są również dostępne modele, które zamiast talerza posiadają wirnik.

Wybór odpowiedniego granulatora może być trudny. Jednak z pomocą fachowców nie powinniśmy mieć z tym dużego problemu. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele modeli, które z pewnością spełnią nasze wymagania. Ponadto urządzenie to może się nam przydać nie tylko przy pracach w gospodarstwie, ale także przy budowaniu domu, czy innych pracach, które będą wymagały granulacji materiałów.

O Autorze: aniam