firma rekrutacyjna

Pracując od tylu lat w miejscach typu agencja pracy tymczasowej nauczyłam się, że wobec ludzi, którzy szukają pracy trzeba być bardzo asertywnym. Nie mówię tu o byciu niemiłym, czy żeby traktować ludzi z góry, ale taka jest prawda, że jak dasz palec to druga strona weźmie całą rękę.

Firma rekrutacyjna – czyli jak zdobyć pracowników?

firma rekrutacyjnaJako osoba zajmująca się rekrutacją wiem, że trzeba być konkretnym i nie można dać sobie wejść na głowę. Ludzie ciągle zmieniają pracę, ciągle obiecują, potem nie wykonując tego co trzeba, generalnie to jest dość spory młyn przy rekrutacji. I tak ma każda firma rekrutacyjna. Ludzie ciągle zapominają o doniesieniu dokumentów, nie przychodzą na czas albo nie przychodzą wcale. Wiele razy nie oddzwaniają, czasem są poumawiani na rozmowy kwalifikacyjne, a się na nich nie pojawiają i tego typu sprawy. Taki outsourcing pracowniczy pomógł mi znacznie bo większość moich zadań oddelegowałam do działu zajmującego się dokumentacją i teraz ja przyjmuje osoby, rozmawiam z nimi, mówię im co mają przynieść, jakie dokumenty są akurat niezbędne, co muszą zrobić, a potem się już tym zwyczajnie nie przejmuje bo obsługuje te osoby inna osoba z innego działu. To samo dotyczy się w kwestiach kadrowych. Outsourcing kadrowo-płacowy zajmuje się tym, czym wcześniej zajmowali się pracownicy działów księgowych. Teraz każdy ma swoje zadania. Tak samo jest w kwestii przerzucania pracy z Austrii do nas. Tam kwestie księgowe są w totalnym bałaganie i oni to wykorzystują. Przerzucają pracę stamtąd do nas i nie przejmują się tym, że my tu też mamy nawał pracy. Taka agencja pracy tymczasowej, która zajmuje się też kwestią sprowadzania legalnie osób z innych krajów ma codziennie pełno pracy przede wszystkim z dokumentacją i z załatwianiem obywatelstw, wizy i innych tego typu dokumentów. Najwyraźniej za granicą myślą, że nie mamy aż tak dużo pracy i bez skrupułów wysyłają dodatkowe zadania.

Dlatego według większości takie przerzucanie powinno działać w dwie strony albo nie działać wcale. Staram się rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, ale nie jest to łatwe w tych czasach.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.paretti.pl

O Autorze: Edward Bąk