Przez pierwsze miesiące życia to mama karmi swoje maleństwo mlekiem, a potem rozszerza jego dietę o kolejne produkty. Z biegiem czasu maluch uczy się siedzieć i chwytać do rączek przedmioty, w tym także kawałki jedzenia, które lądują w buzi.

Od jakiego wieku są krzesełka Milano?

krzesełko do karmienia milanoDziecko do wieku około szóstego miesiąca może być karmione w pozycji półleżącej ponieważ nie potrafi jeszcze stabilnie samodzielnie siedzieć. Dopiero później rozwija tą umiejętność i możemy mu pozwolić samodzielnie siedzieć w wózku czy krzesełku. Jeżeli zależy nam, aby maluch mógł bezpiecznie jeść i leżeć po posiłku w jednym miejscu, to krzesełko do karmienia Milano będzie idealnym modelem. Jest ono przede wielofunkcyjne przez co możemy z niego korzystać w wielu sytuacjach. Na pewno przyda się w kuchni, kiedy będziemy chcieli gotować razem z maluchem lub wspólnie spożywać posiłki. Jego stelaż posiada regulację wysokości, dzięki czemu bez problemu dostosujemy ją do poziomu stołu. Ponadto regulację posiada także siedzisko, które może być ustawione pod kątem prostym, półleżącym i leżącym. Krzesełko Milano jest wyposażone we wkładkę dla niemowlaka, która idealnie się sprawdza przy małych dzieciach. Dla ułatwienia przemieszczania, jest ono wyposażone w cztery kółka z funkcją blokady, która pozwala na przewożenie dziecka w dowolne miejsce bez konieczności podnoszenia krzesełka. Siedzisko ma wygodny podnóżek oraz pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa z osłonkami z gąbki, aby nie ocierały malucha w trakcie użytkowania.

W sprzedaży znajdziemy krzesełka Milano w kilku wersjach kolorystycznych, zatem łatwo je dopasujemy do wnętrza mieszkania. Dodatkowo zaletą jest zdejmowana tacka z otworami na pokarmy, która idealnie się sprawdza kiedy karmimy malucha poza stołem.

O Autorze: Marianna Kaczmarek