Dla wielu miłośników zwierząt, przewożenie ich w samochodzie jest normalną sprawą, gdyż nie rozstają się z nimi nawet na chwilę. Jednakże podróż pupila w samochodzie przeważnie się kończy czyszczeniem tapicerki i podłóg z błota i sierści.

Jak wygląda pokrowiec do samochodu dla psa?

pokrowce do samochodu dla psaBez względu czy przewozimy psa w bagażniku, na tylnym czy też przednim siedzeniu, to zawsze zostawia po sobie ślady. Latem, to przede wszystkim sierść, natomiast w pozostałe pory roku właściciel ma znacznie więcej pracy, bo musi dodatkowo wyczyścić wnętrze auta z błota i piasku. Można próbować zabezpieczyć  siedzenia folią czy nawet kocem, ale to mało skuteczne działanie, bo w trakcie jazdy będą się one przesuwać. Najlepsze będą specjalne pokrowce do samochodu dla psa, które są dostępne w wersji na przednie lub tylne siedzenie, bagażnik, część kanapy czy też boki drzwi. Dzięki temu, wnętrze auta pozostanie czyste, nawet kiedy pupil będzie brudny z błota. Pokrowce posiadają specjalne mocowania, które nie tylko ułatwiają ich założenie i ściąganie, ale przede wszystkim zapewniają stabilne mocowanie. To bardzo ważne, gdyż zwierzę w czasie jazdy może się przemieszać, a to z kolei będzie powodować przesuwanie się pokrowca, jeżeli nie będzie właściwie przyczepiony. Pokrowce, zwane matami, mają uniwersalny rozmiar i duży zasięg regulacji, dzięki czemu bez kłopotu dopasuje się je do każdego modelu samochodu. Są też łatwe w czyszczeniu i przyjemne w dotyku, dzięki zastosowaniu materiału wysokiej klasy.

Od momentu, kiedy pojawiły się na rynku pokrowce na siedzenie w samochodzie, które chronią wnętrze pojazdu przez zabrudzeniami, to prawie co trzeci właściciel psa je zakupił. Są niemalże niezbędnym elementem wyposażenia samochodu osoby, posiadającej czworonoga.

O Autorze: Marianna Kaczmarek