Zdecydowana większość mam kompletuje wyprawkę dla swoich maluchów jeszcze zanim się pojawią, gdyż to ostatni moment na spokojne zakupy. Warto wtedy zwrócić uwagę na najważniejsze jej elementy, które przydadzą się od pierwszych dni.

Czym się wyróżniają kokony minky?

kokon minkyWiele niedoświadczonych przyszłych mam ma problem z wyborem najlepszych i najpotrzebniejszych artykułów, ponieważ jest ich na rynku bardzo dużo. Na pewno trzeba kupić łóżeczko ze szczebelkami, wózek głęboki i spory zapas ubranek. Jednak potrzebnych jest jeszcze wiele innych rzeczy, choćby takich jak kokon minky, który jest polecany przez wiele doświadczonych mam. Jest to pewnego rodzaju materacyk, w którym dziecko może bezpiecznie spać, leżeć, a nawet się bawić. To co go wyróżnia od innych, to wysokie brzegi, które są wypełnione miękkimi kulkami silikonowymi i posiadają na dole sznureczki do ich ściągania. Dzięki temu można w łatwy sposób regulować wysokość i szerokość kokonu w zależności od wielkości dziecka. Spód kokonu stanowi miękka ocieplina o odpowiedniej grubości, która zapewnia maluchowi odpowiednią miękkość i komfort podczas snu. Jako jedyne na rynku kokony minky są dwustronne, czyli z jednej mają miękką bawełnę, która sprawdza się podczas pory letniej, a z drugiej jest ciepły polar idealni się sprawdzający w czasie zimy. Kokony można używać jako miejsce do spania w dużym łóżeczku, w łóżku rodziców, a także wkładać do gondoli, aby maluch miał ciepło i miękko. Po rozłożeniu kokonu może on stanowić miejsce do zabawy.

Kokony minky nie są drogie, ponieważ kupimy je za około trzydzieści – sto złotych w zależności od modelu i producenta. Na pewno są dobrą inwestycją w komfort i bezpieczeństwo maluszka. Z powodzeniem można z niego korzystać aż do dziewiątego miesiąca.

O Autorze: Michał Gąbka