W samochodach ciężarowych zazwyczaj nie było zbyt wielu miejsc w których kierowcy mogli wygodnie montować urządzenia nawigacyjne. Mimo dużej przestrzeni kabiny, pulpity nie były dobrze dostosowane do instalacji uchwytów, dlatego też większość kierowców dalekozasięgowych korzystała z najróżniejszych improwizowanych uchwytów i mocowań.

Uchwyty na telefon od Ram Mounts

ram mountsNiektórzy kierowcy zaczęli od jakiegoś czasu używać uchwytów mocowanych na okna za pomocą przyssawek. Podczas gdy pierwsze modele tego typu nie zyskały szczególnego uznania, najnowsze uchwyty od Ram Mounts okazały się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców poszukujących możliwości zamontowania sprzętu elektronicznego w kabinach w których było to dość trudne. Przyssawki uchwytów posiadały zawory, które samoczynnie odprowadzały powietrze i zapewniały bardzo mocną przyczepność do dowolnej szyby bez użycia spoiw czy najróżniejszych improwizowanych metod mocowania. Nie powodowały one jednocześnie zanieczyszczenia samej szyby, a po ich odczepieniu nie było wymagane jej czyszczenie. Zaczepy były na tyle mocne by utrzymać uchwyt oraz dowolne urządzenie o wielkości i wadze dużej nawigacji satelitarnej. Możliwość zamocowania uchwytu na szybie pozwalała kierowcom na usytuowanie urządzenia w dowolny sposób, najbardziej komfortowy podczas jazdy.

Nie musiały być one instalowane na przednich szybach, gdyż wielu kierowców preferowało zakładanie uchwytu na boczne szyby w drzwiach, tuż pod widokiem z luster, tak by nie zasłaniały w żaden sposób widoczności. Dzięki możliwości założenia dowolnego urządzenia mobilnego, natomiast, mogły one służyć do przewożenia telefonów lub też jako mocowanie na stałe urządzenia nawigacyjne, lub nawet rejestratory samochodowe, popularne w pojazdach transportowych.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk