Nie każdy właściciel kamienicy ma w sobie tyle energii i chęci, by poradzić sobie z codziennymi problemami. Nie da się ukryć, że kamienice to głównie stare budynki, których stan pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko znajdują się one w centrach miast, dlatego wynajmowanie mieszkań w kamienicy naprawdę się opłaca.

Zarządcy reprezentujący właściciela przed najemcami

administrowanie kamienicami krakówWcześniej trzeba jednak zagwarantować przyszłym mieszkańcom dobre warunki. Jeśli właściciel nie ma pomysłu, jak się za to zabrać, powinien skorzystać z oferty firm, które na co dzień zarządzają kamienicami i administrują przeróżne budynki. Każdy zarządca wykonuje najpierw plan zarządzania. Najczęściej jest to plan roczny. Właściciel budynku może liczyć na comiesięczne sprawozdania finansowe. To właśnie w tych sprawozdaniach zawarte są informacje dotyczące tego, co udało się już zrealizować. Takie administrowanie kamienicami kraków to nie tylko oszczędność czasu dla właściciela budynku, ale również większe zyski z nieruchomości. Kamienice potrzebują pełnego i profesjonalnego planu rewitalizacji. W tym również pomogą zarządcy nieruchomości. Właściciel budynku ma swoich najemców, którzy płacą mu co miesiąc czynsz. Zazwyczaj właściciele kamienic zjawiają się po czynsz osobiście. Teraz nie będą musieli tego robić, bo tym zajmą się zarządcy. To oni będą stanowić prawą rękę właścicieli. Zarządca ma zadanie reprezentować właściciela przed najemcami, ale nie tylko.

Jeśli zarządca otrzyma odpowiednie pełnomocnictwo, to będzie mógł również reprezentować właściciela przed różnego rodzaju organami i organizacjami. Zarządca może reprezentować właściciela nawet przed pocztą, bankami, instytucjami, urzędami państwowymi. Dzięki zarządcom właściciel będzie miał znacznie mniej obowiązków, a dodatkowo może czerpać z tego wszystkiego większe zyski.

 

O Autorze: Irena Sikor