Pierwszy dzień malucha w przedszkolu jest na pewno stresujący nie tylko dla mamy, ale i dla samego dziecka. Początki bywają trudne, zwłaszcza jeżeli do tej pory maluch był nierozłączny z mamą, jednakże wybierając dobrą placówkę, możemy być pewni, że szybko się zaaklimatyzuje.

Jacy specjaliści pracują w przedszkolach?

przedszkole z logopedą na wilanowieOd trzeciego roku życia, każde dziecko może zostać zapisane do placówki przedszkolnej, która co prawda jest nieobowiązkowa, ale cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Niekiedy są do nich przyjmowane nieco młodsze dzieci, ale warunkiem jest samodzielne załatwianie potrzeb fizjologicznych do toalety. Rodzice mają do wyboru dwa rodzaje placówek, które każdego roku w lutym prowadzą rekrutacje dla nowych członków. Są to przedszkola prywatne i samorządowe, które prowadzą identyczny program wychowawczo – opiekuńczy. Jednakże niepubliczne placówki nierzadko mają nieco więcej możliwości niż państwowe, ponieważ mają dostęp do większych środków finansowych. Rodzice w takich przedszkolach płacą stałe czesne oraz ponoszą koszty zajęć dodatkowych i wyżywienia. W Warszawie dużym zainteresowaniem cieszy się przedszkole z logopedą na Wilanowie, ponieważ wielu przedszkolaków ma problemy z właściwą wymową i dykcją. Im wcześniej zostaną wykryte wady i będzie wdrożony program korygujący, tym lepiej dla malucha. Logopedzi mogą być na stałe zatrudnieni w przedszkolu lub ich praca może się odbywać cyklicznie w ramach zajęć dodatkowych. Z pewnością jest to bardzo przydatna pomoc dla większości dzieci.

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, dlatego też szuka placówki, która spełni wszystkie wymagania i zapewni dziecku zrównoważony rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny. Z pewnością zajęcia z logopedą przyniosą dzieciom wiele korzyści.

O Autorze: dawidb