Istnieją różne rasy psów, które różnią się między sobą m.in. długością sierści. Niektóre rasy wymagają szczególnej pielęgnacji o owłosienie. Są to przede wszystkim rasy psów z długimi włosami, a do takich należą z pewnością owczarek szkocki, nowofundland, golden retriever, york, maltańczyk i inne.

Usługa strzyżenia psów – obcinanie włosów maszynką lub nożyczkami

strzyżenie psów na terenie KrakowaDługie włosy u psa, jeśli nie są regularnie rozczesywane, ulegają skołtunieniu. Kołtuny sprawiają, że piec czuje się niekomfortowo i wygląda na zaniedbanego. Poza tym brak pielęgnacji sierści psa doprowadza do osłabienia włosa i jego wypadania, wydłużenia okresu linienia, a co za tym idzie – w domu czy mieszkaniu jest ciągły problem z dużą ilością włosów (są praktycznie wszędzie). Dlatego warto od czasu do czasu wybrać się do psiego fryzjera. W dużych miastach jest coraz więcej gabinetów dla psów, z których usług warto skorzystać. Takie gabinety oferują np. strzyżenie psów na terenie Krakowa i to w naprawdę atrakcyjnych cenach. Strzyżenie jest podstawowym zabiegiem oferowanym w salonach dla psów. Fryzura jest oczywiście wybierana zawsze po konsultacji z klientem. Chodzi tu nie tylko o długość pozostawianej pokrywy włosowej, ale również rodzaj fryzury i sposób cięcia. Zwierzę może być obcinane maszynką lub nożyczkami. Można łączyć obie metody cięcia.

Najbardziej popularne w salonach dla psów są fryzury, które znacznie ułatwiają codzienną pielęgnację np. czesanie (nie chodzi tu o kąpiele – psy powinny być kąpane rzadko, raz na 2 miesiące lub jeszcze rzadziej). Krótkie włosy u psa to zdecydowanie dobre rozwiązanie – zwłaszcza wiosną i jesienią. Niektóre psy przygotowywane są do wystaw i wtedy cięte są w odpowiedni sposób zgodnie ze wzorcem rasy FCI. W salonach dla psów obcinane są nie tylko psy rasowe, ale też psy nierasowe, mieszańce.

O Autorze: Paweł Kolarski