W coraz większej liczbie miast brakuje miejsc parkingowych, a znalezienie wolnej przestrzeni pozwalającej bezpiecznie pozostawić samochód zajmuje bardzo dużo czasu i generuje uciążliwe korki na ulicach. Wszędzie tam gdzie ważna jest dbałość o miejsca parkingowe, nie tylko na ulicach dużych miast, ale także w centrach handlowych czy w okolicach dużych przedsiębiorstw, osoby odpowiedzialne za tą kwestię mogą skorzystać z pomocy nowoczesnych technologii.

Wykorzystanie systemu zajętości miejsc parkingowych

profesjonalny system zajętości miejsc parkingowychW miejscach, w których znajdują się uczęszczane ciągi komunikacyjne i wielkie parkingi istnieje problem blokad ruchu i małej ilości dostępnych miejsc parkingowych. Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy kontroli ruchu. Profesjonalny system zajętości miejsc parkingowych może znacząco poprawić komunikację samochodową na wielopoziomowych parkingach. Wjeżdżając do centrum handlowego, które przyciąga potencjalnych klientów takim udogodnieniem, od razu możemy zauważyć sumaryczne przedstawienie wolnych miejsc. Od początku wiemy, w którym kierunku się kierować, aby bez większych problemów znaleźć wolne miejsce parkingowe. Podobne systemy wykorzystywane są w miastach, w których problem ze znalezieniem pustej przestrzeni jest uciążliwy. Wtedy już od wjazdu na objętą obserwacją ulicę wiemy dokładnie jakie są szanse na znalezienie bezpiecznego postoju. Jednocześnie następne znaki kierują nas w stronę tych ulic, na których ruch i zatłoczenie jest zdecydowanie mniejsze, a szansa na wygodny parking dużo większa.

Takie rozwiązania w znacznych stopniu ułatwiają komunikację w miastach i na wielopoziomowych parkingach rozładowując korki, które tworzyłyby się gdyby kierowcy na ślepo próbowali znaleźć wolne miejsca. Udogodnienia te tworzone są nie tylko dla samych uczestników ruchu, ale także dla poprawy ogólnego bezpieczeństwa.

 

O Autorze: Katarzyna Mikołowska