Każdy z nas ma inny pogląd na temat „kuchni idealnej” , ponieważ mamy inne gusty czy upodobania. Wszyscy jednak jesteśmy zgodni w kwestii, że kuchnia to serce każdego domu czy mieszkania. Przez ostatnie lata oczekiwania wobec tego pomieszczenia uległy zmianie.

Jak zaprojektować idealną kuchnię?

kuchnie nowy sączObecnie funkcjonalna kuchnia to niekoniecznie oznacza jedynie doskonałą przestrzeń do przygotowywania posiłków. Spośród dostępnych na rynku modeli możemy wybierać od nowoczesnych po klasyczne oraz od ekstrawaganckiej po minimalistyczną. W ofercie jest wiele stylów które możemy wybrać. Kuchnia tak jak inne pomieszczenia powinna oddawać naszą osobowość. Kuchnie nowy sącz koloru białego to klasyka w połączeniu z nowoczesnością. Odcienie bieli mogą być różne, od śnieżnobiałych po te przechodzące w odcienie szarości lub koloru magnolii czy beżu. W kuchniach stawia się na biel, ponieważ odbijają one światło a jego nigdy dosyć podczas przygotowywania posiłków. Powinni o tym wiedzieć właściciele małych kuchni. Jeśli do wykorzystania mamy większą przestrzeń możemy sobie pozwolić na meble z dodatkiem czerni lub wybrać całe czarne meble. Tak odważny krok w połączeniu z drewnem o niesamowitej strukturze może zapewnić oszałamiający efekt. Istotną kwestią jest również podzielenie kuchni na różne strefy, dzięki temu będzie ona funkcjonalna a zachowanie w niej porządku będzie łatwe. Powinniśmy się także zastanowić ile potrzebujemy miejsca na przechowywanie oraz jakie naczynia używamy najczęściej. Warto to spisać, aby podczas remontu nic nam nie umknęło.

Jeśli więc chcemy stworzyć idealną kuchnię powinniśmy przemyśleć wszystkie rozwiązania, oraz wziąć pod uwagę przestań jaką mamy do dyspozycji. Dzięki temu łatwiej będzie nam urządzić swoją kuchnię. Możemy również skorzystać z pomocy projektanta, który pomoże nam stworzyć idealne miejsce do gotowania.

O Autorze: Małgorzata Marciniak