lego klocki

W naszym mieście są tylko prywatne przedszkola, za które trzeba płacić i to wcale nie mało. Mam córkę w wieku czterech lat, którą muszę zostawiać w przedszkolu z uwagi, że ja i mój mąż pracujemy od ósmej do piętnastej, dziadkowie zarówno z mojej strony jak i męża, mieszkają dość daleko.

Klocki lego były w tym przedszkolu

lego klockiOd dłuższego czasu chodziły plotki, że nasza gmina ma otworzyć publiczne przedszkole. Jak się później okazało po trzech miesiącach, od kiedy usłyszałam tę plotkę, zostało otworzone przedszkole publiczne. Zapewne wszyscy rodzice bardzo się ucieszyli, gdyż publiczne oznacza, że nie nie będziemy musieli płacić, może jedynie za obiad, ale to i tak będzie znacznie mniej niż w tych prywatnych przedszkolach. Zaczął się nabór przedszkolaków i wyścig z czasem, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. ale kiedy tylko się dowiedziałam o rozpoczęciu naboru od razu złożyłam wniosek i niezbędne dokumenty. Na wyniki rekrutacji trzeba było czekać miesiąc. Każdy kto złożył podanie miał zostać powiadomiony listownie o przyjęciu dziecka lub też o otrzymaniu decyzji odmownej. Z niecierpliwością czekaliśmy z mężem na list z gminy. Gdy w końcu przyszedł od razu go otworzyłam i na masze szczęście przyjęli naszą córkę. Potem zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców w przedszkolu, były rozmowy o zasadach jakie będą panować, by przeprowadzane rozmowy z opiekunkami i tak dalej. Mogliśmy też obejrzeć sale. W każdej z nich były mnóstwo zabawek jak na przykład: klocki lego friends, pluszaki, lalki, pacynki, klocki lego technic, samochodziki, puzzle, kolorowanki, klocki ninjago. W prywatnym przedszkolu, za które zresztą trzeba płacić było niewiele zabawek z klocków były na przykład tylko klocki lego dla dziewczynek.

Przed pierwszym dniem w nowym przedszkolu moja córka trochę się bała, ale kiedy tylko weszła do sali, a tam zobaczyła swoją koleżankę z poprzedniego przedszkola to się przestała bać. Po pierwszym dniu miała tyle do powiedzenia, co robili, czym się bawiła, że teraz nie żałujemy z mężem jej przepisania.

Klocki lego dla przedszkola zakupiono na: http://leleus.com

O Autorze: Edward Bąk