Na pocztę czy do firmy kurierskiej, każdego dnia trafiają setki tysięcy listów i paczek, które muszą być dostarczone do adresatów. Przeważnie są pakowane koperty, pudełka czy specjalne folie, które chronią zawartość przed uszkodzeniem.

Jaką wielkość ma koperta b5?

koperty bezpieczne b5 transparentneW papierowych kopertach przeważnie są wysyłane listy i przeróżne dokumenty, których nie trzeba specjalnie zabezpieczać. W tekturowych kopertach można przesłać jakieś płaskie przedmioty, które nie są delikatne, ale również większą ilość dokumentów. Na rynku dostępne są też koperty z ochronną folią bąbelkową  czy też w całości wykonane z folii. Nie mniej jednak wszystkie sprawiają, że ich zawartość nie jest widoczna, co jest pożądana cechą. Chcą wysłać coś wartościowego, z pewnością nie chcielibyśmy, aby było to widoczne dla wszystkich, gdyż niesie to ze sobą pewne ryzyko. Dlatego też zostały stworzone specjalne koperty bezpieczne b5 transparentne, które mają nadrukowane kolejne numery oraz kupony kontrolne, które chronią ją przed kradzieżą czy nawet zaginięciem. Są one w całości wykonane z folii LDPE, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na rozdarcia. Na górze mają specjalną taśmę klejącą, która sprawia, że nie można koperty otworzyć bez jej uszkodzenia. Oczywiście jak wszystkie przesyłki, również i taka może zaginąć w czasie transportu, jednak jest ona ubezpieczona na wysoką kwotę, co sprawia, że jest szczególnie chroniona. Przeważnie służy do przesyłania drogocennych przedmiotów o niewielkich rozmiarach.

Wbrew pozorom, w przypadku koperty transparentnej, jej bezpieczne dostarczenie jest niemalże gwarantowane, ponieważ zawiera ona liczne zabezpieczenie. Ponadto można jej drogę na bieżąco śledzić za pośrednictwem strony internetowej firmy, która ją ma dostarczyć.

O Autorze: Irena Sikor