Będąc na studiach z chłopakiem podjęliśmy bardzo kontrowersyjną decyzję. Kontrowersyjną z punktu widzenia moich rodziców, którym ta decyzja bardzo się nie podobała. A o co chodziło? Otóż postanowiliśmy z chłopakiem adoptować pieska. Znalazłam go na jednym z portali społecznościowych i miał trafić do schroniska jeśli nikt by się po niego nie zgłosił.

Jazda z psem w foteliku samochodowym

fotelik samochodowy dla psaNie mogłam się oprzeć i po rozmowie z partnerem zdecydowaliśmy, że możemy sobie pozwolić na psa. I faktycznie nasze życie zmieniło się na jeszcze weselsze. Piesek nie był problemowy i bardzo szybko stał się integralną częścią naszego życia. Kiedy trzeba było jeździć z nim gdzieś po mieście, to szczerze mówiąc wskakiwał po prostu do bagażnika i tak z nim się przemieszczaliśmy, chociaż z samochodu korzystaliśmy bardzo nieczęsto. Jednak studiowaliśmy w mieście oddalonym od miasta rodzinnego o ponad czterysta kilometrów, więc w przypadku podróży do domu jazda w bagażniku była czymś na co nie mogliśmy sobie pozwolić. Potrzebny nam w takiej sytuacji był fotelik samochodowy dla psa. Zaczęliśmy przeszukiwać internet w celu znalezienia z jednej strony najlepszego fotelika, a z drugiej strony w celu znalezienia jak największej ilości informacji o jeździe z psem w takim foteliku, bo wcześniej nie mieliśmy do czynienia z czymś takim. W końcu mój chłopak namierzył ofertę na takie właśnie psie foteliki i wybraliśmy ten, który najlepiej odpowiadał wielkości naszego pupila.

Myślałam, że jazda z psem w foteliku będzie trochę problematyczna, szczególnie dla zwierzaka, ale okazało się, że w przypadku naszego psa jest zupełnie odwrotnie. Bardzo mu się to spodobało i zdecydowanie bardziej preferował taką jazdę, niż będą zamkniętym z tyłu samochodu w bagażniku.

O Autorze: rabartosz