Prawo nie należy do najłatwiejszych dziedzin. Przecież rzadko kto studiuje kodeksy, a nigdy nie wiadomo kiedy zostaniemy postawieni w sytuacji gdzie wiedza na jej temat byłaby przydatna. Potocznie mówi się że nieznajomość prawa szkodzi i rzeczywiście tak może być. Jednak nie jesteśmy w takich sytuacja osamotnieni i z pomocą przyjść może nam radca prawny.

Pomoc radcy prawnego w sprawie nieuczciwych najemców

radca prawny legnicaPosiadam mieszkanie które od wielu lat regularnie wynajmuję pewnej parze. Nigdy nie miałem z nimi problemów, dbali o nie jak o swoje, a wszelkich opłat dokonywali w terminie. Gdy urodziło im się dziecko, postanowili przenieść się do większego lokalu. Musiałem znaleźć kogoś w ich miejsce. Szybko zgłosiła się kolejna para. Podczas prezentacji wydawali się bardzo porządni, więc postanowiłem im je wynająć. Niestety pozory bywają złudne i okazało się że od samego początku miałem z nimi problemy, nie dość że cały czas dostawałem telefony od sąsiadów że zachowują się nagannie, to w dodatku nie płacili za wynajem. Zgłaszałem sprawę wielokrotnie na policję jednak niewiele zdziałali oprócz kilku pouczeń. Miarka się przebrała gdy okazało się że wymienili zamek w drzwiach. Postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i przejść na drogę sądową. Jednak kompletnie się na tym nie znałem, więc nieodzwona była tu pomoc specjalisty. Radca prawny legnica którego bardzo szybko wybrałem dzięki przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na jego temat w internecie. Rzeczywiście okazał się być najlepszym specjalistą w swoim fachu. Największym jego autem była umiejętność tłumaczenia skomplikowanych terminów prawnych oraz ustaw. Robił to w taki sposób, że nawet kompletny laik jak ja potrafił je zrozumieć. Wytłumaczył krok po kroku co muszę zrobić, aby pozbyć się nieuczciwych najemców i na dodatek pomógł sporządzić wszystkie wymagane dokumenty z którymi wystarczyło już tylko udać się do sądu. Dodatkowym atutem był fakt iż z porady mogłem skorzystać w każdym momencie, gdyż radca oferował pomoc przez telefon 24 godziny na dobę.

Radca prawny z Legnicy spisał się na medal. Dzięki jego radom i pomocy w sporządzeniu dokumentów udało się odzyskać mieszkanie i rozwiązać problem z nieuczciwymi najemcami. Ponadto udało się wyegzekwować zapłatę zaległego czynszu oraz usyzskać dodatkowe zadośćuczynienie.

O Autorze: Nikola Duda