Będąc właścicielem mało metrażowego mieszkania, zazwyczaj zależy nam na takiej aranżacji wszystkim pomieszczeń by zyskać przy tym jak największą przestrzeń i móc swobodnie się poruszać i funkcjonować na co dzień. W wąskich i małych mieszkaniach idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie drzwi przesuwnych, które są bardzo praktycznym elementem wyposażenia i świetnie dopasują się do każdego wnętrza.

Funkcjonalne drzwi przesuwne

drzwi przesuwne trójmiastoAktualnie producenci oferują klientom szeroki wybór w modelach drzwi przesuwnych, które działają dzięki specjalnemu mechanizmowi. Wśród wielu dostępnych wersji na pewno dopasujemy odpowiedni rodzaj i w zależności od naszych potrzeb czy upodobań możemy zdecydować się na drzwi naścienne lub chowane, które montowane są do sufitu, jak również do ściany. Montaż wykonany jest za pomocą rolek, szyn lub wózków jezdnych. W wielu sklepach znajdziemy praktyczne drzwi przesuwne Trójmiasto i okolice słyną z profesjonalnej produkcji, gdzie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, w związku z czym z dużą łatwością wybierzemy model pasujący do aranżacji naszego mieszkania. Jeżeli zależy nam, by powiększyć optycznie pokoje, to świetnym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, ale przeszklone, które sprawiają wrażenie lżejszych i będą przepuszczać światło. Drzwi przesuwne możemy zamontować wszędzie, to również dobre i bezpieczne rozwiązanie, gdy mamy dzieci. Dodatkowo możemy dla pewności do nich wbudować zwolnienie przed zamknięciem lub cichą blokadę.

Przesuwne drzwi to bardzo funkcjonalne rozwiązania w każdym pomieszczeniu, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić wiele domowej przestrzeni. Drzwi tego typu oprócz tego, że są świetnym zamiennikiem dla zwykłego modelu, to mogą być również zastosowane w szafach wnękowych, garderobie czy w spiżarniach. Jest to doskonała ozdoba wnętrza, która nadaje niepowtarzalnego charakteru.

O Autorze: Krystian