Jeśli mamy w rodzinie dziecko komunijne albo jesteśmy rodzicem chrzestnym to już teraz warto znaleźć pomysł na komunijny prezent. Tym bardziej, że najczęściej w rodzinach wygląda to tak, że wszyscy umawiają się między sobą kto co kupuje. Chodzi o to, żeby prezenty komunijne się nie zdublowały. Rodzicom chrzestnym wypada kupić prezent na wyższym poziomie.

Komunijnym prezentem marzeń jest tradycyjnie rower

rowery mtbPomimo tego, że dzisiaj na komunie kupuje się gadżety elektroniczne to i tak od dekad komunijnym prezentem marzeń jest rower. Dzieci marzą o porządnym rowerze, a największym zainteresowaniem w sklepach rowerowych cieszą się oczywiście rowery górskie. To dokładnie to samo co rowery mtb, ale tradycyjna nazwa takich rowerów to rowery górskie. Każde dziecko chciałoby na komunię dostać taki rower z pierwszego zdarzenia. Ale dzisiaj w dobie internetu dzieci doskonale wiedzą czym jeżdżą. Nie wystarczy już kupić roweru w markecie za kilkaset złotych. Rowery mtb muszą mieć wytrzymałą konstrukcję i naprawdę solidny osprzęt. W przypadku rowerów dla dzieci niezwykle istotne są też hamulce. Wiadomo przecież, że dzieci mają tendencję do o wiele szybszej jazdy niż dorośli są sobie to w stanie wyobrazić. Za dobry rower górski dla dziecka musimy wydać około półtora tysiąca złotych. Ale dla rodziców chrzestnych nie jest to jakiś większy wydatek, bo na komunię i tak nie wypada dać chrzestnemu czy chrzestnej mniej.

Jakość roweru, który podarujemy dziecku w prezencie na komunię jest bardzo ważna. To już nie chodzi tylko o to, że dziecko ucieszy się o wiele bardziej z porządnego roweru. Chodzi również o bezpieczeństwo. A już absolutną podstawą jest rama aluminiowa, dzięki której rower będzie po prostu lżejszy. A przecież rowery dziecięce muszą być lekkie.

O Autorze: aniam