Kiedy jeden lub kilku kontrahentów zalega nam ze spłatą niewielkiej faktury, to nie powoduje to żadnych problemów w firmie. Jednak kiedy takich dłużników jest znacznie więcej, a sumy zaległości można liczyć w setkach lub tysiącach złotych, to sytuacja jest nieciekawa.

Jak pomagają agencje windykacyjne przedsiębiorcom?

agencja windykacyjna warszawaKażda firma ma jakieś zadłużenie wynikające z faktur z odroczonym terminem płatności. Dopóki mniej więcej są one regulowane w terminie, to sytuacja jest stabilna. Kontrahenci nie płacą zaległych faktur z wielu powodów, ale przeważnie jest to spowodowane chwilowym brakiem środków finansowych. Z nierzetelnymi kontrahentami można próbować sobie samodzielnie radzić, ale skutek może być różny. Na pewno lepsza będzie dobra agencja windykacyjna Warszawa jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Dzięki jej pomocy, już wielu przedsiębiorców odzyskało swoje należności, ponieważ działają skutecznie. Przede wszystkim doskonale się znają na prawie i dysponują niezbędnymi narzędziami. Ich celem jest odzyskanie długu klienta w sposób polubowny, ponieważ nie mają oni mocy do zajęcia konta dłużnika. Jeżeli nie chce on spłacać długu pomimo wszelkich działań podjętych przez firmę windykacyjną, to sprawa zostaje skierowana do sądu, gdzie w końcowym etapie komornik zajmie się odzyskiwaniem należności. Sądowe rozwiązanie zawsze niesie ze sobą sporo dodatkowych kosztów, które musi opłacić dłużnik, dlatego też większość z nich decyduje się na współpracę z agencją windykacyjną.

Skuteczność usług windykacyjnych jest dość wysoka, co pokazują statystyki ściągalności długów. W pierwszej kolejności są to długi do stu tysięcy złotych, które najłatwiej odzyskać. Natomiast wielomilionowe należności przeważnie są kierowane na drogę sądową.

O Autorze: Edward Bąk