Mój samochód nie tylko nie jest reprezentacyjny ale i mały, pomyślałam oglądając moje wysłużone autko krytycznie. A jutro muszę odebrać z lotniska kuzyna z Ameryki. Na dodatek zapowiedział, że przyjeżdża na co najmniej parę miesięcy i będzie miał dużo bagaży.

Gdzie wynająć samochód?

wynajem dostawczych krakówCo tu wymyślic? myślałam nerwowo. I nagle mnie olśniło. Wypożyczalnia samochodów! To jest rozwiązanie dla mnie. Z pewnością znajdę taką wypożyczalnię, gdzie personel doradzi mi, jaki samochód wybrać. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. W internecie znalazłam kilka adresów wypożyczalni samochodów w moim mieście i już po kwadransie siedziałam w pierwszej z nich. Przez okno widziałam na parkingu wiele różnych samochodów, od małych osobowych do dużych aut. Ale które wybrać? Jak jeździ się takim samochodem na co dzień? Miły pracownik biura cierpliwie wyjaśniał moje wątpliwości i odpowiadał na pytania. Wypytał się o wielkość bagaży mojego gościa i ich rodzaj. W końcu wyszliśmy na plac przed biurem. W kilku rzędach stało tyle samochodów osobowych, że bez pomocy pracownika nie dałabym sobie rady. Od wyboru do koloru, każde inne, od małych do dużych. Pracownik cierpliwie pokazywał mi kolejne auta i przedstawiał ich możliwości i zalety i czym jest wynajem dostawczych kraków. W końcu zdecydowałam się na jeden z nich i wróciliśmy do biura, żeby dokończyć formalności. Naprawdę nie trwało to długo. Umowa była tak sformułowana, że określała jasno moje prawa i obowiązki bez ukrytych kosztów i innych haczyków.

Naprawdę byłam bardzo zadowolona, że powstały takie firmy, jak wypożyczalnie samochodów. W dniu przylotu bez obaw podjechałam na lotnisko i odebrałam mojego kuzyna wraz z jego licznymi bagażami. Na zdumione spojrzenie kuzyna, który znał moje sfatygowane autko odpowiedziałam jednym zdaniem – Wypożyczalnia samochodów osobowych!

O Autorze: Janusz Wiśniewicz