Bardzo lubię pracować w ogrodzie. Po tym jak wracam z biura chętnie przebieram się w robocze rzeczy i idę do swojego ogrodu. Mam tam zawsze ręce pełne roboty i mogę się oderwać od swoich codziennych problemów.

Trwała siatka do warzywnika 

siatka ogrodzeniowa z tworzywaJako że ogród mam pokaźnych rozmiarów zawsze jest tam coś do zrobienia. Na ogrodzie mam drzewa owocowe, mały warzywnik oraz krzewy. Co roku zmieniam miejsce warzywniaka tak aby ziemia, którą intensywnie użytkuje mogła się zregenerować. Dzięki temu mam co roku obfite plony, i nie wyjaławiam gleby. W swoim ogrodzie nie używam żadnych środków chemicznych ani sztucznych nawozów. Decyduje się na taką uprawę ze względu na to, że wiele produktów dostępnych w sklepach ma wiele azotanów i innych związków, które źle wpływają na nasz organizm. Aby jak najlepiej wykorzystywać przestrzeń jaką mam w ogrodzie zdecydowałam się na podzielenie ziemi na kilka części. Aby było mi łatwiej się rozeznać co gdzie jest zdecydowałam, że najlepsza do tego będzie siatka ogrodzeniowa z tworzywa. Jest ona prosta w montażu. Łatwo się ją przymocowuje, a przez to, że jest wykonana z tworzywa jest odporna na wszelkiego rodzaju niekorzystne czynniki atmosferyczne. Od silnych promieni słonecznych po mróz, deszcz i śnieg. Siatka może również pomóc w ochronie warzyw, jakie dopiero co wschodzą. Mam kilka psów, które gdy wbiegną na ogród nie rozglądają się zbytnio, po czym biegają. Bez siatki moje wysiłki i pielęgnacja młodych roślin byłaby syzyfową pracą. Zatem siatka nie tylko odgradza użytkowaną aktualnie część ogrodu, ale również pozwala na zabezpieczenie naszych roślin przed zwierzyną, która może narobić sporych szkód.

Każdemu, kto szuka taniego i prostego rozwiązania na to jak odgrodzić pewną część ogrodu może sięgnąć po siatkę z tworzywa. Dzięki temu będzie mógł stworzyć trwałe i funkcjonalne ogrodzenie. Ogrodzenie, które będzie służyć latami.

O Autorze: dawidb