Po wybudowaniu domu przychodzi czas na jego wykończenie. Warto jednak przed tym pomyśleć o stworzeniu skutecznej warstwy termoizolacyjnej. Dzięki niej nasz dom będzie o wiele tańszy w utrzymaniu. Odpowiednia termoizolacja wpłynie na zatrzymywanie ciepła we wnętrzu naszego domu co przełoży się tym samym na zmniejszenie kosztów dotyczących ogrzewania.

Nowe metody ocieplania domów

ocieplanie pianką cennikTermoizolacja najczęściej w naszym kraju kojarzy się z jednym materiałem. Mowa tutaj oczywiście o styropianie. Stosowanie styropianu stało się przez lata tak bardzo popularne, że materiał ten był i jest stałym bywalcem na placach budowy. Jednak ostatnimi czasy zaczęła się pojawiać dla niego dość poważna konkurencja. Jak się niektórzy zapewne domyślają chodzi tutaj o piankę poliuretanową. Tworzenie izolacji natryskowych przy użyciu tego materiału staje się obecnie tak bardzo popularne, że firmy tym się zajmujące na co dzień mają pełne ręce pracy. Niektóre z tych firm mają już terminy zarezerwowane na kilka lat w przód. Jeśli chodzi o kwestie jaką jest ocieplanie pianką cennik jest w tym wypadku dość trudny do podania. Chodzi bowiem o to, że często do zleceń podchodzi się indywidualnie. Podczas nakładania pianki mogą bowiem pojawić się dodatkowo czynniki wpływające przykładowo na to, że będzie musiała być nałożona kolejna warstwa pianki. Wiązać się to więc może z dodatkowymi kosztami.

Od jakiegoś czasu izolacje natryskowe są stosowane również w domach szkieletowych. Wpływ na to miało pojawienie się pianki, która wyróżnia się tym, że jest bardzo lekka i dodatkowo umożliwia przepuszczanie pary wodnej. Korzystanie z takich rozwiązań to naprawdę świetny pomysł, który da nam gwarancję tego, że nasz dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed uciekaniem ciepła z jego wnętrza.

O Autorze: Katarzyna Mikołowska