Nasza skóra wymaga stałej i odpowiednio dobranej pielęgnacji do jej typu. W tej kwestii zawsze lepiej się sprawdza działanie profilaktyczne niż lecznicze, ponieważ pozwala na przedłużenie wyglądu zdrowej i młodej skóry.

Jak działa serum z bakuchiolem?

serum bakuchiolDo pielęgnacji skóry przede wszystkim znajdziemy kremy, sera i olejki, które mogą mieć przeróżne składy. To co się w nich znajduje, powinno być dostosowane do rodzaju naszej cery i problemów z jakimi się zmaga. Do skóry z pierwszymi oznakami starzenia lub już widocznymi zmarszczkami polecane są kosmetyki z retinolem, który jest sztucznym składnikiem, ale potrafi skutecznie działać. Jeżeli wolimy korzystać z naturalnych kosmetyków, to lepsze będzie serum bakuchiol, które znacznie lepiej toleruje skóra. Przede wszystkim bakuchiol jest roślinnym odpowiednikiem retinolu i ma działanie przeciwzapalne, dlatego też jest często stosowany w leczeniu chorób skóry. Nie powoduje podrażnień ani zaczerwienień, przez co może być stosowany nawet w przypadku cery bardzo wrażliwej. Bakuchiol często pojawia się w kosmetykami o działaniu wyrównującym koloryt skóry, przeciwstarzeniowych czy ujędrniających, przeznaczonych do różnych typów cer. Serum z tym składnikiem może mieć formę lekkiego kremu lub żelu, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Dostępne są sera do stosowania na dzień lub na noc, które nieco się od siebie różnią składnikami. Dla uzyskania najlepszych efektów, warto go używać przynajmniej przez kilka tygodni.

Choć bakuchiol jest jeszcze mało znanym składnikiem na rynku kosmetycznym, bo istnieje na nim dopiero od kilku lat, ale sukcesywnie dobywa wiernych fanów. Jego zaletą jest to, iż jest naturalny i może być wykorzystywany w kosmetykach do każdego rodzaju cery.

O Autorze: Barbara Szewczyk