Od ponad roku żyjemy w reżimie sanitarnym, który objął wszystkich ludzi. Każdy musi nosić maseczkę ochronną, zachowywać dystans od innych i często myć oraz odkażać dłonie, bo na nich znajduje się najwięcej bakterii i wirusów.

Do czego służą spray’e dezynfekujące?

barbicide spray do dezynfekcjiNa bakterie i wirusy możemy się natknąć dosłownie wszędzie. Przede wszystkim unoszą się w powietrzu, ale znajdziemy je także na wielu rodzajach powierzchni. Wnika to z faktu, że groźne drobnoustroje znajdują się na naszych rękach, którymi dotykamy przeróżnych powierzchni. Wystarczy także kichnąć w pomieszczeniu, aby bakterie i wirusy osiadły na meblach, szybach czy podłogach. Zatem chcąc zapewnić najwyższą ochronę, konieczne jest ich odkażanie, tak samo jak dłonie. Do tego celu najlepiej służy Barbicide spray do dezynfekcji o szerokim spektrum działania. Przede wszystkim jest bezpieczny dla wielu rodzajów powierzchni takich jak szkło, ceramika, plastik, metal czy akryl. Dzięki formie spray’u jest łatwy w stosowaniu, bo wystarczy nim spryskać dowolną powierzchnie i pozostawić do wyschnięcia lub przetrzeć suchą szmatką. Jest gotowy do użycia od razu po otwarciu, a jego działanie jest niemalże natychmiastowe. Jest to produkt polecany do odkażania różnych powierzchni w salonach kosmetycznych, zakładach fryzjerskich czy gabinetach lekarskich. Można nim również dezynfekować narzędzia, gdyż nie zawiera aldehydów i fenoli oraz związków wpływających na matowienie czy jakiekolwiek zniszczenia. Możemy go kupić w pojemności jednego i pięciu litrów.

Firma Barbicide jest znana na polskim rynku już od wielu lat i stosowana w wielu branżach. Także możne spotkać w szpitalach produkty tej marki, ponieważ idealnie się nadają do skutecznej dezynfekcji miejsc często dotykanych przez personel i pacjentów.

O Autorze: Barbara Szewczyk