Sklepy z akcesoriami dla niemowląt mają wszystko, czego potrzebuje maluch od urodzenia aż do około półtora roku. Poza wózkami, łóżeczkami, zabawkami i pościelą, są też dostępne przeróżne modele ubranek dla chłopców i dziewczynek.

Z czego są uszyte śpioszki?

śpiochy niemowlęce - rozmiar 56Kompletując wyprawkę dla malucha, warto uwzględnić w niej różne rodzaje ubranek, które bez wątpienia będą potrzebne już od pierwszych dni. Noworodki i niemowlęta nie mają jeszcze unormowanej ciepłoty ciała, przez co trzeba je ubierać zawsze o warstwę więcej. W związku z tym warto mieć cieńsze i grubsza ubrania, które powinny być w nieco większym rozmiarze, z uwagi na pieluszkę, która sporo miejsca zajmuje. Najwięcej dzieci się rodzi mają od pięćdziesięciu jeden do pięćdziesięciu ośmiu centymetrów, zatem rozmiar pięćdziesiąt sześć będzie dla nich idealny. Warto kupić body, kaftaniki i śpiochy niemowlęce – rozmiar 56, które będą wykonane z miękkiej bawełny. Są to podstawowe modele ubranek, które ma każdy maluch. Śpiochy są doskonałe do spania, gdyż stanowią jednoczęściowe ubranie z zakrytymi stopami. Dodatkowo, rozpięcie wzdłuż tułowia, zaczynając od dekoltu, a kończąc na stopie, sprawia, że można w nie łatwo i szybko ubrać oraz z niego rozebrać malucha. W sprzedaży dostępne są śpiochy w wersji kolorystycznej dla chłopców i dziewczynek, które mogą mieć zatrzaski lub zamek błyskawiczny. Maluchy, które śpią w śpioszka, nie są narażone na zmarznięcie, kiedy się odkryją, zatem jest to bardzo praktyczne ubranie, które zawsze się sprawdzi.

Śpioszki mają cenę zbliżona do body, zatem kupimy je za dwadzieścia, ale też za czterdzieści złotych, w zależności od modelu i producenta. Z pewnością przyda się ich mieć przynajmniej kilka par, żeby mieć na zmianę dla spania dla niemowlaka.

O Autorze: Zbigniew Kowal