Spływy kajakowe są niezwykle popularne w ostatnich latach. Coraz więcej osób w naszym kraju pływa na kajakach. Warto wiedzieć, że ich rezerwacja jest wyjątkowo prosta. Poza tym można skorzystać z wielu spływów kajakowych, które oferują swoje usługi.

Jaki spływ kajakowy wybrać?

spływ kajakowy PomiechówekPrzede wszystkim dobre spływy kajakowe mają dobry sprzęt. Standardem są kajaki polietylenowe, o wiele bardziej wygodniejsze i odporne na uszkodzenia. Sytuacja z wiosłami jest podobna. Ciężkie drewniane wiosła można uznać za relikt. Drugi problem to bezpieczeństwo. W takim miejscu powinien być możliwie szeroki wybór kamizelek ochronnych. Muszą być niezniszczone, kompletne i w wielu rozmiarach.  Szczególnie, gdy idziemy na kajaki z dziećmi, musimy być pewni, że będziemy mieli zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo. Upewnijmy się też, że spływ kajakowy Pomiechówek dysponuje odpowiednim zapleczem transportowym. Podmiot organizujący spływy kajakowe musi również znać wszystkie proponowane trasy. Kajakarstwo to prosty sposób na przyjemny sport. Można wypożyczyć kajaki bez przeszkód. Aby to zrobić, nie potrzebujemy bowiem żadnej karty pływackiej, jak wiele lat temu. Zwykle odbywa się to poprzez podpisanie dokumentu, na przykład umowy wynajmu. Wypożyczający zobowiązuje się do przejęcia pełnej odpowiedzialności za powierzony sprzęt i oświadcza, że ​​organizator wyprawy kajakowej nie jest odpowiedzialny za zachowania płynących, co jest zrozumiałe, ponieważ płyną sami. Podpisanie umowy jest równoznaczne z przyjęciem przepisów, które precyzyjnie regulują kwestię zniszczenia lub utratę sprzętu, a także ewentualnych odszkodowań.

Kajak to zatem wspaniały sport dla wszystkich tych, którzy cenią sobie w szczególny sposób niezależność w ćwiczeniach. Jest to także sport bezpieczny i przeznaczony dla tych wszystkich osób, które uwielbiają gry zespołowe i samotność.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk