Konstrukcja każdego balkonu oraz tarasu powinna być stabilna oraz odporna na działanie czynników atmosferycznych. Profile i okapniki są istotnym elementem wykończeniowym. Służą bowiem do odprowadzania wody deszczowej poza budynek.

Zalety oraz montaż okapników balkonowych

okapniki balkonoweKażdy kto ma balkon borykał się z problemem pojawiających się ciemnych zacieków. Niestety wygląda to nieestetycznie a czasami nawet szpeci budynek, szczególnie, że jego pozostałe ściany wyglądają jak nowe. Jest to typowa sytuacja, w której źle wykonano wykończenie tarasu bądź balkonu. Woda opadowa spływając po powierzchni zbiera cały bród i kurz, dlatego powinna być odprowadzana poza budynek. Nieszczelność zabezpieczenia mogą spowodować źle dopasowane elementy okapników. Może to spowodować dostawanie się wody pod płytki a w rezultacie ich pękanie. Dlatego wybierając firmę, która będzie zajmowała się wykończeniem naszego balkonu powinniśmy ją sprawdzić. Nie warto korzystać z tanich firm, ponieważ możemy tylko na tym stracić. Powinniśmy zdecydować się na przedsiębiorstwo sprawdzane przez kogoś. Fachowcy powinni znać się na swoim fachu oraz mieć w tym doświadczenie, ponieważ odpowiednio dobrane okapniki zapewnią szczelność oraz estetyczny wygląd. Okapniki balkonowe pokrywane są specjalną farbą odporną na wysokie jak i niskie temperatury, światło i inne czynniki. Mogą one być stosowane we wszystkich balkonach i tarasach. Znajdziemy je w sprzedaży w sieciach największych dystrybutorów oraz w mniejszych sklepach.

Wszystkie okapniki posiadają badania odporności antykoryzyjnej. Nie wymagają dodatkowych czynności montażowych takich jak malowanie w przypadku naruszenia warstwy ochronnej. Posiadają nowoczesny a zarazem uniwersalny kształt dlatego idealnie komponują się z pozostałymi elementami.

 

O Autorze: Zbigniew Kowal