System RCP (rejestracji czasu pracy) wybierany jest zarówno przez małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Często korzysta się z niego w miejscach, gdzie dostęp osób trzecich powinien zostać ograniczony do minimum. Do przejść połączonych z systemami rejestrowania czasu pracy mają dostęp wyłącznie osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia do otwierania drzwi lub bramek. To, jaki będzie sposób autoryzacji, zależy wyłącznie od pracodawcy.

Polecane metody autoryzacji systemów RCP

polecany rejestrator czasu pracy w dobrej cenieW wielu przypadkach dobór odpowiednich metod, którymi będzie można uzyskać dostęp do drzwi, zależy od producenta urządzenia, które się kupiło. Zazwyczaj można jednak zaprogramować karty i akcesoria w taki sposób, by były kompatybilne z urządzeniem zakupionym nawet u innego producenta. Jakie zatem firmy proponują rozwiązania związane z autoryzacją pracowników? Najpopularniejszym sposobem jest zakup kart dostępu. Są wygodne w przechowywaniu, można je zmieścić w portfelu lub zawiesić na smyczy na szyi. Wystarczy zbliżyć kartę, a system rozpozna, czy jest ona podpisana pod konkretnego pracownika. Innymi akcesoriami, jakie można zakupić, są specjalne breloki RFID. Mogą one być dobrane według potrzeb danego przedsiębiorstwa, ciekawie się prezentują i można je przyczepić na przykład do kluczy lub w innym miejscu. Podobnie jak kartę, breloki należy zaprogramować pod konkretny rejestrator czasu pracy, a następnie wystarczy je zbliżyć do czytnika, by urządzenie rozpoczęło weryfikację. Aby nie musieć martwić się o zagubienie akcesoriów do autoryzacji, można skorzystać również z innych, jeszcze bezpieczniejszych metod. Jest to między innymi autoryzacja na odcisk palca – dzięki tej metodzie pracodawca ma pewność, że to konkretna osoba otworzyła drzwi. Oprócz stosowania akcesoriów można również zwyczajnie wprowadzić PIN. Żeby mieć dostęp do wszystkich tych możliwości, wystarczy zakupić polecany rejestrator czasu pracy w dobrej cenie, który będzie odpowiednio dopasowany do profilu działalności zakładu.

Osoby zainteresowane zakupem rejestratorów czasu pracy mają spore możliwości wyboru. Producenci przygotowali rozwiązania zarówno na zewnątrz budynku, jak i do wnętrz. Niektóre z nich wystarczy zakupić pojedynczo i umieścić je przy drzwiach, a w przypadku innych konieczny będzie zakup kilku sztuk. Niemniej jednak bez względu na wybrane urządzenie, cena pozostaje wciąż przystępna.

O Autorze: dawidb