Jeżeli chcielibyśmy zmienić wystrój naszego mieszkania, jednak nie dysponujemy odpowiednim budżetem – nic straconego. Zamiast dużych nakładów finansowych wystarczą dobre chęci i kreatywność. Samodzielnie przeprowadzona metamorfoza z pewnością dostarczy nam więcej satysfakcji niż nawet najbardziej kosztowne zakupy.

Jak szybko odmienić mieszkanie bez wydawania dużych pieniędzy?

projektowanie wnętrz w KielcachKiedy wystrój naszego mieszkania przestał nam odpowiadać nie musimy od razu kupować nowych mebli. Firmy, które oferują projektowanie wnętrz w Kielcach przekonują, że istnieje wiele pomysłowych rozwiązań aranżacyjnych, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych. Najprostszym sposobem na szybką zmianę oblicza naszego mieszkania jest przemalowanie ścian. Kolory wpływają na nasz nastrój, a także na to jak postrzegamy dane pomieszczenie. Jeżeli chcielibyśmy ocieplić wnętrze naszego mieszkania możemy użyć jasnej, żółtej lub pomarańczowej farby. Zniszczone, stare meble za sprawą farby mogą zyskać nowe życie, podobnie jest z drzwiami wewnętrznymi. Warto pomyśleć o wymianie pościeli, pokrowców na poduszki i narzuty na łóżko. Te drobne elementy mogą zmienić nasze mieszkanie nie do poznania. Świetnym pomysłem są również pokrowce na krzesła i fotele w żywych kolorach, które możemy uszyć samodzielnie. Kiedy nadchodzi nowa pora roku warto pomyśleć o sezonowych ozdobach do mieszkania. Jesienią dobrze sprawdzą się kasztany, żołędzie i jarzębina, które możemy umieścić w szklanym naczyniu. Wiosna to najlepsza pora na wazon pełen kwiatów.

Zabiegów, które pomogą nam odmienić oblicze naszego mieszkania bez konieczności wydawania dużych pieniędzy jest wiele. W taką metamorfozę warto zaangażować również dzieci, które często mają wiele doskonałych, kreatywnych pomysłów.

O Autorze: Irena Sikor