W naszych mieszkaniach z pewnością możemy trafić na wiele zdjęć. Kolekcjonujemy chwile i zapisujemy je w aparacie, a te które są dla nas wyjątkowe i przywodzą na myśl same pozytywne wspomnienia wieszamy na ścianach w naszym domu. Jeśli chcemy, aby prezentowały się one jak najlepiej, warto zwrócić uwagę jaką ramkę do nich dobieramy. 

Oprawianie fotografii w aluminiową ramkę 

ramki aluminioweNajbardziej znanym materiałem do wykonywania ramek na zdjęcia jest drewno. Nie jest ono jednak trwałym materiałem, a wraz z upływem lat może ono wyblaknąć. Dodatkowo przy uderzeniu lub spadnięciu na ziemie może ulec zniszczeniu. Alternatywą dla tego typu rozwiązań są ramki aluminiowe, które zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, możemy je wykorzystać nie tylko do oprawienia zdjęć czy dyplomów, ale również przy lustrze. Cechą przeważającą nad innymi materiałami jest wytrzymałość oraz stabilność. Są one odporne na wilgoć więc śmiało możemy korzystać z takich rozwiązań nawet na zewnątrz. Dodatkowo nawet po długim kontakcie z wodą w przeciwieństwie do ram metalowych, te nie rdzewieją. Jest to z pewnością najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, które na ten moment oferuje nam rynek. Ponadto mamy możliwość przebierać w różnego rodzaju kolorach, a nawet sposobach montowań. Nie jesteśmy bowiem skazani na wiercenie dziur w ścianie, gdyż lekkość materiału pozwala nam na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, bez jakiejkolwiek interwencji w powierzchnię. 

Posiadanie zdjęć ze spędzonych wspólnie momentów w mieszkaniu jest oznaką uczucia jakie darzymy osoby znajdujące się na tych fotografiach. Może to być historia naszej stale rozwijającej się znajomości, począwszy od wspólnego wypadu do kina, zdjęcia zrobionego na pierwszej randce, a w końcu stojąc razem przed ołtarzem. Kolekcjonujmy ważne wspomnienia i zamykajmy je w pięknych, aluminiowych ramkach.

O Autorze: Irena Zając