Nie od dziś wiadomo, że wszystkie lekarstwa znajdują się w naturze. Ludzie od zarania dziejów stosowali przeróżne rośliny w celach leczniczych, gdyż znali ich właściwości. Podobnie jest z konopiami, które były wykorzystywane już w starożytności.

Jakie jest dawkowanie kapsułek z olejek konopnym?

kapsułki z olejem konopnymPowszechnie dostępnych jest bardzo wiele wyników badań naukowych, które dowodzą jak bardzo cenny dla naszego zdrowia jest olejek konopny. Ze wszystkich produktów konopnych, a jest ich sporo, najwięcej wartości ma olej konopny cbd, który wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości. W sprzedaży znajdziemy go pod postacią czystego olejku lub też jako kapsułki z olejem konopnym, które są znacznie łatwiejsze w spożyciu niż samodzielne dawkowanie olejku. Można je kupić w każdym sklepie konopnych w pojemniczkach liczących pięćdziesiąt lub sto kapsułek. Dużą zaletą takiej formy olejku jest już gotowa porcja, którą wystarczy połknąć raz dziennie. Podobnie jak olejek cbd, również kapsułki są dostępne w różnym stężeniu, dzięki czemu łatwo można dobrać ich odpowiedni rodzaj. Mają one takie samo działanie jak sam olejek, zatem wykazują działanie przeciwwymiotne, przeciwalergiczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne czy nawet przeciwnowotworowe. Olej jest mocno skoncentrowany, dzięki czemu jego skuteczność jest wysoko wydajny, co przekłada się na dawkowanie. Jednakże z uwagi na formę, kapsułki są przeznaczone dla dorosłych, natomiast dzieciom można podawać sam olejek, który należy właściwie dawkować.

Produkty konopne są dziś powszechnie dostępne na rynku w specjalnych sklepach konopnych. Ich ceny są dość mocno zróżnicowane, gdyż zależą od rodzaju produktu i także stężenia cbd. Jednakże wszystkie są produkowane z konopi siewnej, bogatej w kannabidiol.

O Autorze: Zbigniew Kowal