wycena nieruchomości

Ja z mężem wyjeżdżamy za granicę, gdyż tam dostaliśmy swoje wymarzone prace w bardzo dużej korporacji. W kraju jesteśmy właścicielami bardzo pięknego i dużego domu, wraz z ogromnym ogrodem. Nie chcieliśmy go wynajmować, bo to różnie bywa.

Jak jest wykonywana wycena nieruchomości?

wycena nieruchomościWynajmujący mogą na początku nam płacić, a potem przestaną to robić lub z dużym opóźnieniem, a my takich lokatorów nie pozbędziemy się tak szybko. Takie niestety mamy prawo. Dlatego zależało nam na sprzedaży domu. Musieliśmy jakość wycenić nasz dom, ale wycena domu nie jest taka prosta, trzeba znać obecne ceny nieruchomości, jak stoi zakup gruntów i tak dalej. Dlatego też w tej czynności pomógł nam rzeczoznawca majątkowy, który trochę sobie zażyczył za tą wycenę, ale trudno jak nam się uda sprzedaż dom to nie zbiedniejemy. Podobno wycena mieszkania jest dużo tańsza niż wycena domu. Tak przynajmniej powiedzieli nam nasi znajomi, którzy jakieś pół roku temu sprzedawali mieszkanie. Rzeczoznawca bardzo dokładnie obejrzał dom, każde pomieszczenie, rzeczy, gdyż zabieramy ze sobą tylko osobiste rzeczy. Całe umeblowanie zostaje. Warszawa była naszym domem przez prawie dziesięć lat, bardzo będę tęsknić za tym miejscem. Ale pewnie bardzo szybko przywyknę do nowego miejsca. Po niecałych dwóch tygodniach od ogłoszenia sprzedaży mieliśmy już potencjalnych kupców.

Po obejrzeniu domu byli zdecydowani na jego zakup na 100%, potrzebowali jednak jakiegoś miesiąca na zebranie całej kwoty, nie widzieliśmy przeszkód, musieli przynajmniej wpłacić pierwszą ratę.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.wycena-domu.com

O Autorze: Edward Bąk